Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz opr #10 üzenetére

    Tényleg hasznos, ahol víz nincs, kaja nincs, ott is segít az internet, akár vizet és élelmiszert találni, szervezni, termszteni...

    Ami a technológiát illeti, a lézer a repülők között megy, a repülő meg valami emészthető formátumban kell hogy sugározzon a felhasználóknak. 16km túl sok mindennek, amit a mai végberendezések tudnak (2G, 3G, Bluetooth, WiFi, NFC, RFID), úgyhogy innen még hiányzik egy fontos elem, nem hiszem hogy minden felhasználónak precíziós lézeres célzóberendezést akarnak adni, hogy ne csak lefele, hanem felfele is menjen az adat.

    A hálózat azt jelenti, hogy egy földi állomásról repülőről repülőre megy az adat, egyébként nem lenne sok értelme. Tehát 16km-enként kell egy repülő a levegőbe, hogy bármiféle Internet legyen. Ha nincs folytonos összeköttetés, egy store and forward hálózaton a mai alkalmazások (pld. webböngésző) timeoutolnának, és használhatatlan lenne. Persze a hálózat jellemzőit figyelembe vevő appot is lehet fejleszteni, ami elviszi a kérést, aztán következő fordulóval visszahozza a választ, valószínüleg még ez is hasznos lehet, ha a nyugati Internet élménytől nagyon távol is van.

    Kicsit egyébként a drón + precíziós lézernyaláb fejlesztések inkább harcászati irányba mutatnak, a 16km-enkénti repülővel lefedni egy országot elég költségesnek tűnik, kis hazánk fölé pld 360 gép kellene, ez 60-al kevesebb, mint a Lufthansa gépparkja.

Új hozzászólás Aktív témák