Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz rii #37 üzenetére

    Szétnéztem.
    Busz:
    Egyedül: eddig üres szemmel bambultak kifele az üvegen. Most: olvas/játszik/valami olyan ismerőssel beszélget, akivel valamiért akkor épp személyesen nem tud. Vagy épp az estéjét tervezi. Vagy épp az asszonnyal a bevásárlást.
    Többen: beszélgettek, mint most is. Vagy volt, akik beszélgettek, volt, akik zenét hallgattak, volt, akik újságot olvastak. Embertípustól függött, és függ most is.

    Utca, rendelő, pályaudvar: Lehet velem van hatalmas probléma, de azt látom, hogy ugyanúgy beszélgetnek, turistáknak segít aki tud, stb. Szintén emberfüggő. Volt, aki eddig újságot vett, az most a mobilján olvasgat. Borzalmas változás, nem is tudom hogy lehet elviselni.

    Szerintem miért NEM okoz káros változást:
    Hány példát hozzak?
    Egyszerűbb és gyorsabb, illetve könnyebblett eseményeket szervezni nagobb társaságoknak, pl: strandolás, póker, edzés, akármi. Mi egy raklap ilyet szervezünk fb-n, illetve gtalk/hangoutson haverokkal, gyakorlatilag ennek köszönhetően nincs olyan nap, hogy ne tudjak ismerősökkel, rég látott arcokkal találkozni, ha olyan kedvem és időm is van. Rég látott arcok azért vannak mielőtt belekötsz, mert családom van, ami sok idő, illetve rengeteg ismerősöm, akik között sajnos ilyen téren szelektálnom kell. De így legalább tudom nagyjából mi van velük.
    Pl. hihetetlen szociális kárt okozott az internet akkor is, mikor faterom videotelefonon tud beszélni az unokájával, és így nem csak évente kb kétszer látja. Borzasztó, majd meg is mondom neki, hogy mivel szóltak, hogy az internet szociális károkat okoz, ettől fogva csak távírón küldök majd neki binárist, aztán bepötyögi otthon és jó lesz. Vagy a távíró is szociális károkat okozott? Posta? Galambposta? Ugorjak le szekérrel?

    Téren bandázás: hát, nem tudom hol élsz, az Én ablakom parkra néz, és nem fogod elhinni mit látok. Nyári szünetben estig tele van vidám 16-18 év közti kölykökkel, akik annak rendje és módja szerint hangosak, röhögnek, vidámak, rohangálnak, isznak, pingpongoznak, gyurmáznak a közösségi, utcai gépeken, stb, élik/élvezik az életüket, ahogy anno mi is. Igaz, közben esetenként mutatnak egymásnak egy-egy videót a telefonjukon is. Borzalmas, hihetetlen, hova süllyedt a világ.

    Vagy gondoljunk bele, mekkora károkat okoz az is, hogy lehet tudni még elindulás előtt, hogy melyik utakon van dugó, karambol, útlezárás, stb. Sőt, képzeld, ha rokonokhoz megyek, és belefutok mégis egy ilyenbe, tudok szólni nekik már út közben, hogy ne aggódjanak, nem haltunk meg, nem azért nem érünk oda délre mert baj van, hanem mert beszívtunk egy útlezárást. Tragédia, majd meg is kérdezem tőlük legközelebb ha ilyen lesz, hogy érzik-e, mekkora szociális kárt okozott a tény, hogy nem aggódhatták magukat betegre.

    Hozzak még példákat? Vagy ezek nem jók, mert igaziak és nem teljesen szubjektív, bizonyítani lehetetlen érveket tartalmaznak?

    Sőt, a hihetetlen károkhoz még írjuk hozzá azt is, hogy munkában vagyok, asszony meg szabadságon, és tudok neki segíteni a tanulásban chat-en keresztül. De mindjárt szólok neki, hogy ez egy olyan csatornán történik, ami szociális károkat okoz(ott), úgyhogy oldja meg egyedül. ;)

    Komolyan, hogy tudsz ekkora ökörséget leírni? Ilyen horderejű kijelentést mióta szokás tenni úgy, hogy 5 percet se szánunk rá, hogy végiggondoljuk? Inkább ezt mondd el nekem légyszives.

    De akkor most kicsit viccet félretéve, komolyabb hangvételben:

    Most nem azt mondom, hogy az internet a világ szent grálja, ne értsd félre. Én azt mondom, hogy összességében a haszna sokkal nagyobb, mint a hátrányai, amiket okoz. És azt is mondom, hogy ez globálisan igaz, tehát igaz lesz a témában szereplő régiókra is.
    Illetve pontosítok: Rosszabb biztos nem lesz ezeknek az embereknek attól, hogy van internetük. Ezért nem értem ezt a hatalmas ellenkezést, amit kivált az emberekből.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák