Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz n0_gAboR #526 üzenetére

    Szia !

    Bocs, hogy ilyet mondok (nem lefikázni akarlak) de szerintem ezzel az összeállítással egyszerűen megerőszakolod a rendszered. :U

    A RAID egyik alapköve, hogy két külön álló kábelre kösd őket és ezekre a kábelekre ne köss mást. Így éred el a legjobb telsesítményt és a legstabilabb rendszert. Elvégre ha mind a 4-et bekötöd akkor kissebb dugó keletkezik ha monjuk a következő a szitu:

    Tegyük fel, hogy RAID0-t hozol létre és arról bootolsz. Elkezdesz hallgatni egy számot, közben másolnál a dvd-ről valamit a 3. vincsire......kész káosz. Mindez azért,mert nem mehet 1 kábelen párhuzamosan két eszközről adat egy időben. Tutira összecsinálja magát a gép, holott simán elvinné ha minden OK.

    Javasolnám mondjuk egy RAID vezérlő kártya vásárlását. Szerintem így kéne kinéznie:
    -RAID vezérlő kártya: külön-külön vezetéken a 2 160-as
    -alaplap egyik IDE kábelen a 3.vincsi
    -egy külön ábel a DVD-nek (nem feltétlen, hiszen rákötheted a 3. vincsi mellé is,de így azért mégis csak közelebb vagy a ''tökéleteshez'' szerintem legalábbis

    Kb 5.000FT egy ilyen kártya. De vigyázz,mert ha pl: SIl 0680-ast veszel,akkor az csak 120 GB-ig kezeli a vinyót. Gyakorlati probléma akkor van, ha a 120 giga utáni partícióra telepítesz mondjuk monitor drivert, mert akkor a vezérlő a vincsi elejéről akarja beolvastatni. (48 bites címzés hiánya miadt van ez)</p><p>[Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák