Új hozzászólás Aktív témák

  • csikimara

    csendes tag

    válasz kalolaci #4524 üzenetére

    Igen, 2016-ban vettem a Nas-t, akkor még gyarilag benne volt, azóta szépen ment. A gond ott kezdődött amikor megvettem a Himedia Q10 Pro-t, és nem sikerült a a Kodival elérni a Nast Nfs-n keresztül. Elkezdtem állítgatni az engedélyeket, de már annyira belezavarodtam, hogy úgy döntöttem, hogy gyári
    visszaállítás után megint megpróbálom. Akkor még nem tudtam, hogy a Transmission kikerült a qnap applikációi közül. Miután mindent elindítottam a nulláról, elkezdtem a Transmissiont újra rakni. Szerintem annyit állítgattam és próbálkoztam SSH-n, hogy már nem indult el a Nas. 1 nap után kiderítettem, hogy a vinyóval van valami gond, és az a megoldás, hogy vinyó nélkül indítom el a Nas-t, és csak azután rakom bele. Ekkor a formázás közben fagyott le. Vinyók kivenni, windóz alatt leformázni, és megint előröl az egész. A végén minden rendben volt...csak hát megint a Transmissionnál tartok. Mivel a legtöbb támogatás Linux alól történik ,most létrehoztam egy pendrive-ról indítható Ubuntut, jelenleg a Terminal használatát olvasom, merthogy nem emlékszem már,hogy milyen parancssorral lehet elerni a Nast. Ma itt hagytam abba...és akkor ezek után azt mondják az emberről, hogy nem olvas utána. Szép, mondhatom...de majd megoldom ezt is.

Új hozzászólás Aktív témák