Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #25679 üzenetére

    A Blu-Ray-en m2ts formátumban található az adat, ami ha úgy tetszik gyakorlatilag mpeg2. Itt igazából konténerformátumokról beszélünk, tehát az mkv-t mindenféle átkódolás nélkül mpeg-gé alakítva a PS3 is megbirkózik vele, csak ugye a Sony - nem véletlenül - tiltja az mkv formátum lejátszását, mivel a Blu-Ray ugye a saját gyermeke. Véleményem szerint nem is érdemes kínlódni az mkv-val a PS3-mon.

    Hál' istennek beindult azért már itthon is a Blu-Ray-ek árának normalizálódása, múltkor a MM-ban jópár igényes koncert BD-t láttam 3.990 Ft-ért, egyiket-másikat meg is vettem gyorsan. A korábbi filmek közül jópárat meg lehet venni 3.500 Ft környékén. Más kérdés, hogy Angliában pl. 4-8 font közötti összegért utánad dobják a BD-ket, amiken adott esetben még magyar vonatkozás is van (akár szinkron is), ezért érdemes lehet kintről is rendelni. Valójában tényleg az kéne, hogy minél többen vásároljanak, a DVD árának letöréséhez is ez vezetett anno: olcsók lettek a lejátszók, általánosan el tudtak terjedni, egyre többen kezdték vásárolni és most ott tart, ahol tart, pár hónappal a megjelenés után már 1.990 Ft a legtöbb film, egy éven belül pedig akár 990 Ft-ra is leesik az ára. A BD-lejátszók ára már eléggé leesett, szerintem hamarosan még olcsóbbak lesznek a lemezek is, legalábbis nagyon remélem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák