Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geby

    tag

    Sziasztok!

    Most találtam rá a fórumra. Örülök, hogy van itt egy ilyen közösség akivel meg lehet beszélni a kérdéseket.

    Van egy Dell R340-es szerverem 4db 960GB-os Samsung PM883-as lemezekkel. Raktam rá Proxmox 8.1-et. Volt némi szívás vele, UEFI módban nem települ 8-as Proxmox, csak a 7.4-es, így maradt a BIOS mód. A legújabb kernelre (6.5.11-4) frissítésnél elhasal induláskor ezért vissza kellett állni egy régebbi kernelre (6.2.16-19). De még mindig bízok benne habár ennyi hibával még nem találkoztam amikor sima desktop gépekre dobtam fel.

    A kérdésem az lenne, hogy akarok majd egy Windows 2022-t rakni rá. Valamint egy OMV-t kezdésként.....aztán meg majd amire szükség lesz. Miként adjam át a lemezt az OMV-nek (kb 1TB-ot akarok egyelőre adni neki) ? Tud az OMV normális snapshot megoldást ?

    Most mind a 4 lemez oda van adva a Proxmoxnak ZFS Raid-Z2 -ben (így 1.7TB-om van ami használható), de lehet nem ez a jó megoldás....és csak 2-t kellett volna odaadjak neki Raid1-ben, a másik kettőt meg közvetlen az OMV alá berakni valahogyan. Még az elején járok a folyamatnak szóval ha kell akkor simán elkezdem előről a telepítést.

    Lehet nem is az OMV a jó megoldás nekem....de még nézelődök, hogy esetleg a VM-et snapshotoljam minden nap vagy van e valami megoldás, hogy az OMV (vagy másik rendszer) megcsinálja szépen fájlszinten aztán vissza lehet keresni a snapshotolt állományokat mint egy Synology esetén. Vagy esetleg engedjem el ezt és majd amikor szükség lesz rá akkor vegyek egy Synology-t aztán az tud mindent natívan ezt meg használom mindenféle programok futtatására.

    Előre is kösz a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Geby

    tag

    válasz tasiadam #1626 üzenetére

    A gyári DELL kártya tud mindenféle RAID levelt, de nem cél azt használni. A proxmox simán megcsinálja a megfelelő RAID szinteket.
    Ez jó ötlet, hogy rakjak bele két kicsi SSD-t aztán arra fel a rendszer és így a lemezt kiajánlani a guest rendszereknek....

    Egy darabig fájlszerver, valamint Windows biztosan lesz rajta olyan dolgokhoz amelyek szerveren kell fussanak. Később biztosan kell ilyen-olyan linux is majd. Egy kis üzemben lesz beállítva.

  • Geby

    tag

    válasz tasiadam #1632 üzenetére

    Értem amit mondasz.
    Hagyok itt egy linket DELL RAID5 szívás témakörben. [link]
    Tudom bármi előfordulhat, lehet nem én leszek a következő, de ha már 2-3-an megszívták ugyanezt......akkor nem én akarok lenni a következő. Szerencsére még nem volt ilyen jellegű problémám.

Új hozzászólás Aktív témák