Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz paizinho #537 üzenetére

    Unbound is alapból egy külső listával blokkol, annyi. Nekem Steven Black lista működik.
    Kell még olyan, h force DNS, minden DNS kérést kapjon el, futtassa át a listán.
    Zenarmor ingyenesen kb. semmit nem tudsz állítani, bekapcsolod, műXik. Fizetősen jobban konfigolható, átlag usernek az ingyenes OK.
    Itt elmondják jól: [link]
    Amúgy adguard mintha lenne hozzá, pár dologban kényelmesebb, de én -a kezdeti érdekesség elmúlása után- nem fogom nézni a logokat, csak a durva eseményeket.
    Intrusion detectiont is nézd meg, hasznos dolog.
    GeoBlockingot elengedtem, home usernek felesleges, az webhosting vagy más publikus dolgok üzemeltetőinek hasznos. Arra figyelj, h több megoldás is van blokkolásra, ne fedjék át egymást.

    Olvass vissza, ott megtalálod én hogyan bondoltam, na azt követve Te is kizárod magad... ;] :D Ahogy írták, buta switch-nél nem biztos, h megoldható. Proxmox helyett később az opnsense-ben bondoltam, az jobbnak tűnik, de a fura felület miatt kb. kivitelezhetetlen GUI-ról.

    Home Assistantban az tetszik, ha valamit konfigolok, utána megnézhetem, h "milyen programot írtam". Abból lehet tanulni is. Itt is előrébb tartanék, ha vhol írná, h mit is csinálok. :U bond-ot vagy network adaptert még előtte soha nem kellett terminálból beállítanom.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák