Új hozzászólás Aktív témák

  • tibbike01

    őstag

    válasz Bandit21 #215099 üzenetére

    Csak az a lényeg, amit az autó fedélzetije ír. Semmi mással ne foglalkozz. Nincs ilyen meg olyan éves szervíz. Vinni kell akkor, amikor a fedélzeti kiírja és ilyenkor azt cserélnek, amit ők jónak gondolnak, ami éppen eszébe jut az ajánlatot készítő kollégának.

    Én vittem 52ezernél a második ellenörző szervízre, ahol gyertya mellett cseréltek volna levegő meg pollenszűrőt is, mert rajta volt az ajánlaton, de nem kértem, csak a gyertyák cseréjét kértem. Otthon kicseréltem magamnak a szűrőket. Így is "hivatalos" szerviz lett.

    Neked csak annyi a lényeg, hogy a szervizben legyen 0-ázva a szervíz intervallum és legyen nyoma az online rendszerben. Azt, hogy mit cserélnek vagy mit nem teljesen független, nyilván esetleges garanciális probléma esetén vagy valamilyen audit során nekik lehet belőle büntetőpontuk.

    Egyébként ezt kellene követniük az ajánlat adáskor:
    2évente -> pollenszűrő, fékolaj
    90ezer vagy 5év -> levegőszűrő
    60ezer -> gyetya
    Ellenőrzés során -> fék, ablaktörlő, folyadékok...stb

    De ezek az évek ahogy sikerülnek a 30ezer km és 2év függvényében, tehát bagyjáboli érték.

    Az első fékfolyadékot amúgy 3 évnél szokták cserélni és utána 2 évente, de ez már kezd kikopni és 2év fixre állnak át.

    U.i.: többnyire ez mind az rengeteg flottás autó miatt van, ott aztán cserélnek mindig mindent a profit miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák