Új hozzászólás Aktív témák

  • SzRichy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem!

    A routerem (TL-WR-543 v.2.) ami WISP Client Router üzemmódban veszi egy másik routertől a wifis netet a következő érdekes effektust produkálja.

    PC bekapcs, windows betölt, firefox elindít és csodák csodája a net nem jön (a firefox időtúllépést ír ki).
    Firefox kikapcs, várok kb. 25-30 másodpercet firefox újra elindít és begerjed a net.

    Ugyanigy várnom kell, hogy bekattanjon a net, ha már használtam a firefoxot, majd kikapcsoltam, kb. 5-10 percig más progit használok, firefox újra elindít és csodák csodája a net megint nem jön (a firefox ismét időtúllépést ír ki). Majd Firefox kikapcs, várok kb. 25-30 másodpercet firefox újra elindít és begerjed a net. Újab 5-10 perc pihenő után ugyan ez a jelenség.

    Olyan mintha a böngésző használata után a router kb 3-5 perc múlva "bontaná a kapcsolatot", vagy mintha éppen akkor kapcsoltam volna be a routert és akkor csatlakozna a wifis hálózathoz. Pedig nem, merthogy állandóan üzemelnek, továbbá a router menüjébe belépve látszik, hogy él a kapcsolat.

    Összegezve:
    -DHCP-n kapok IP-t. (fix IP-vel is próbáltam, eredmény ugyan az)
    -FW frissítés volt.
    -XP SP3 egy szűz példány és a gép vírusmentes.
    -Külső antennát tettem fel a jel így bikaerős (41 dB).
    -NOD és XP tűzfal kikapcsolása úgy tűnik, hogy nem segít.
    -Egyszerű WEP titkosítást használunk
    -Wifi tűzfalak ki vannak kapcsolva
    -Ha használom a netet nem tapasztaltam szakadást, hosszabb idő után sem.
    -A régi Wifis PC 60G kártyát ha berakom a gépbe azzal minden tökéletesen megy.

    A konfiguráció úgy tűnik jól van beállítva. (már 100x végignéztem a gépkönyvet és dr.bubo
    http://www.sokoldal.hu/lap.php?azonosito=rainman&oldal=sM3Qjry3x oldalát is.)

    Hol lehet a hiba? Lehet, hogy hibás a Router?

    Esetleg a két router között lehet valamilyen kompatibilitási probléma?

    Vagy még valamit be kellene állítani?

    Ha tapasztaltatok már ilyet és tudtok valamilyen megoldást akkor legyetek szívesek és segítsetek.

    Előre is köszönöm.
    Üdv.:SzRichy

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák