Új hozzászólás Aktív témák

  • karlkani

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #39274 üzenetére

    Kártyát sajnos nem tudtam szerezni, ellenben kipróbáltam több variációt. Gép indítása után jelentkezik a probléma, ~5-10 perc elteltével van hálózati elérés (igaz csak 100 Mbps-es hálózat van a helyi kapcsolatnál). Amíg nincs hosszabb leállás (~8-10 óra), addig akárhányszor újraindíthatom a gépet (néhány órára ki is kapcsolhatom), bejelentkezés után van hálózat (100 Mbps teljes duplex). 10 Mbps-re állítva első indítás után is van hálózai kapcsolat azonnal, kipróbáltam, ellenben automatikusra, valamint 1.0 Gbps-re állítva azt írja, nincs kábel csatlakoztatva (eddig ezeknél is 100 Mbps volt).

    - Live Linux, Connect Box - PC
    - Live Linux, Router (100 Mbps-es) - PC
    - Windows, Router (100 Mbps-es) - PC

    Mindegyik esetben ugyan az a helyzet, ~5-10 perccel bejelentkezés után van csak hálózati kapcsolat.
    Ma kipróbáltam egy laptopot nálam, hogy kizárjam a kábel hibát.

    - Windows, Connect Box - HP laptop (cat5 kábel, ~50m)

    Bejelentkezés után azonnal volt hálózati kapcsolat (1.0 Gbps a helyi kapcsolatnál), speedtest.net-en mértem sebességet.

    Nincs más hátra, kell vennem a gépbe egy gigabites hálózati kártyát. Milyet érdemes venni? Jók ezek a 2-3 ezer forintos kártyák, boltból, garanciával, vagy jobban járok egy használt kártyával hardverapróról, próbagaranciával?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák