Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    Sziasztok!

    Adott egy ZTE ZXHN H298N Digi router, ami helyett vásároltunk egy TP-Link Archer C7-et. A Digi belépőjét megadtuk neki, működik, jó a net és a WiFi. Szükség volt az új routerre, mert a Digié katasztrofális jelet produkált még a kis lakáson belül is. Kapott egy 192.168.1.1-es belső IP címet. Eddig minden perfekt.

    Van viszont egy pince, ahova a LAN már le lett vezetve a C7-ből, és aminek a végére szintén kell egy jelszóró egység. A megmaradt ZTE-t próbáltuk beállítani ott access pointként, kiiktatva a beállításaiban a fölöslegessé vált PPPoE részt, helyette Static IP az elérhető opció. Ennél viszont már gondban vagyok a beállítással.

    A lenti router a 192.168.1.2-es belső IP címet kapta, a Static IP beállítás pedig így néz ki:

    IP address: 192.168.1.2
    subnet: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.1.1

    Ezt nem fogadta el. Igazából nem tudom, hogy az első, itt megadandó IP cím mire vonatkozik. Megváltoztattuk 192.168.1.3-ra, de úgy sem volt még net. Ebben tudtok nekem segíteni? Köszi!

    Vagy, ha ez a ZTE így nem alkalmas a net továbbszórására, milyen alap routert ajánlanátok, ami már igen? :R

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Új hozzászólás Aktív témák