Új hozzászólás Aktív témák

  • P1eTr0

    aktív tag

    Sziasztok!

    OLED TV vásárlásán törön a fejem és már elég sokat agyaltam, illetve olvasgattam a fórumokat. Idáig egy 50"-os Panasonic plazmám volt (illetve van), és ezt szeretném lecserélni. Eredetileg maradtam volna a márkánál, de sajnos a 2021-es modellek nem úgy alakultak, ahogy én szerettem volna :D

    Most az LG-vel szemezek, az eddigi információk alapján.
    Amiben biztos vagyok, az elvárt funkciók tekintetében:
    - 75"-os méret (LG-ből ha jól tudom, 77"-os létezik)
    - HDMI 2.1-es csatlakozó(k), amelyik már kezeli az újabb generációs konzolokat is
    - Dolby Vision és HDR támogatás
    - valós, 10 bites panel

    Ami az LG tekintetében nem világos, a leírások HDR Pro tulajdonságot említenek. A Panasonicnál HDR10, illetve HDR10+ létezik. Ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz?

    Ami miatt még nagyon gondolkodom a pontos készüléken, az az ára. Jelenleg lenne rá keret, de elnézne a TCL és Hisense TV-k árát elgondolkodtam, megéri-e az a plusz költség, pl. az LG TV-kért. Nem vagyok benne biztos, annyival többet tud-e... És a különbözetből vehetnék egyéb, a házimozihoz szükséges eszközöket is :D

    Szóval érdekelne a véleményetek, illetve ti mit ajánlanátok. Felhasználás szempontjából elsődlegesen filmeket néznék (eredeti BD és UHD lemezeket), illetve saját HD anyagokat. Emellett azért menne a YouTube és Netflix is, valamint a konzol (egyelőre még nem új generációs konzol, de tervben van az is).

    Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

    Üdv.
    P1eTr0

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Új hozzászólás Aktív témák