Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz krx21 #35349 üzenetére

    > Szerintem panel csere esetén a kalibrációt is resetlelik alap gyária...

    :) Nincs olyan, hogy "reset" ilyen esetben, mert minden panel mas.
    Ahogy Janos irta, biztosan nem. De a "kalibracio" szo is hagy nemi kivanni valot maga utan ezeknel a TV-knel:
    - White Point-ok EZ-Adjust menuben: ez biztosan mas minden uj TV-nel
    - a tobbirol nem sokat tudunk (1dlut, 3dlut SDR/HDR/DV-hez, es meg ki tudja mi), de en meg azt is el tudom kepzelni, hogy ezeket is merik/generaljak a gyarban az adott panelhez (akkor, amikor az esetleges teglalap problema oka is kialakul.) Hozzateszem, nem tudom biztosan (kerdeztem mar masokat is, de erdemleges valaszt nem kaptam).

    A lenyeg: ezek a mainboard-on vannak. Azaz ha csak a panel-t cserelik es marad a regi mainboard, akkor ezek a beallitasok 99,99% nem lesznek jok az uj panellel, es azt sem tudjuk, hogyan lehetne oket 100%-ban javitani.
    Pl, jk82-nek a C8-aban volt panel csere, s balck crush-a van. Janos-ra mar nem emlekszem, neked volt panel csered a C8-ban, es ha igen milyen eredmennyel?

    Ezert en (!) csak komplett TV-t cserelnek, pusztan panelt nem!
    (Aztan van sok ember, akit meg pl a tinting sem zavar, szoval masok vagyunk :) )

    (#35448) janos666 : "Tudtommal csak a GZ2000-nél nyúltak bele a konkrét vezérlésbe"

    Az egesz idei Pana sorozat ilyen , nem csak a GZ2000 (Vincent 950-es videojabol kiderul).
    De pl. jk82 epp most kap gutat epp emiatt a 3. GZ2000-el, es atkozza a napot, amikor megvette ezt a "csodat"! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák