Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz chros #33295 üzenetére

    "LG firmware (belso lejatszoi, az osszes) nem tud dual layer Dolby Vision-t lejatszani / ertelmezni."

    Tevedtem: tud mp4-bol dual layer Dolby Vision-t (pl. SW8, Venom).
    Ki akartam probalni m2ts-el is: atmasoltam 1 db GoT epizod fajlt (PC-rol muxik HDR10-en), de Emby nem latja (BvS is m2ts-ben volt es az mukodott, de az csak single DV), igy el sem tudom inditani a TV-n. (USB-rol meg nem probaltam ki.)
    Igy vagy az Emby a ludas, vagy a TV nem tamogatja m2ts-ben a dual layer DV.

    (#33405) janos666 : "Ezért mondom azt, hogy szívesen használnám a DTM-et, ha nem rontaná el a sötét jeleneteket. De nekem ránézésre összességében többet árt, mint használ."

    Koszi a kepeket! Valoban erdekes a 2. pelda, erre gondoltam.
    Termeszetesen igazad van, de ez innentol kezdve, egyeni preferencia, hogy DTM-et hasznal-e valaki vagy sem. Nincs tokeletes megoldas. (S a DV sem az, ha a firmware black crush-ol :) )

    "... mikor bekapcsoltam madVR-ban a tonemapping funkciót 700 nit real peak beállítással + a TV-n a DTM is, az szerintem szubjektíven ritka sz@rul nézett ki"

    Koszi, akkor majd megnezem a Venom-mal (~4000 maxCLL, ~1000 maxFall, azaz vilagos anyag): megprobalom osszehasonlitani a 3-at (de kepeket nem tudok majd kesziteni, max timecode-ot adni).

    Most egyenlore igy hasznalom a HDR10-t:
    - vilagos tartalomnal (pl The Meg): madvr 700 + HSTM es nincs LG DTM
    - normal tartalomnal (pl GoT): madvr 700 + HSTM + LG DTM

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák