Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz erdey_a #73065 üzenetére

    87-ben kezdtem az első osztályt a Jurij Gagarin Általános Iskolában. Akkor még első másodikban nyelv nem volt. 89-ben kezdtük a 3. osztályt, de már szelektálva, angolos osztályba téve. Ha jól emlékszem mi voltunk az első kísérleti osztály akik már nem oroszt kezdtek tanulni. Ehhez jött kísérleti jelleggel a német ötödikben, és a két nyelv ment is végig gimnázium negyedikig. Harmadikra egy angol közép és egy német alapfok jött ki belőlem, előbbi azert, hogy ne kelljen már órára bejárni. A németet kevésbé csípem.
    Úgyhogy én pl orosszal csak úgy találkoztam, hogy 91-ig azért minden nagy ünnep napján az aulába kipakolt tévéken végtelenítve ment a Nu Pagagyí feliratosan videóról. Ettől függetlenül önszorgalomból megtanultam a cirill betűket nyomtatott verzióban, szóval a nyomtatott nagybetűket el tudom olvasni, és a más nyelvekkel közös vagy rokon szavakat meg tudom becsülni mit jelenthet, de ennyiben ki is merül, és az írott betűkkel már bajban vagyok. Noha ezzel azok egy részénél jobb vagyok akiket amúgy még tanítottak is. Kisdobos még voltam, úttörő már nem.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák