Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz Ren Hoek #7200 üzenetére

    hasonlítsd a 17-85-höz,amit 100k körül árulnak vagy afölött...
    Kisebb átfogás és még neccesebb,nálam az a negatív mérce,ahhoz képest jobb ez az új UZ..
    Volt alkalmam próbálni 18-135 8Mp-s vázon,és a 17-85 messze vérzett el( hogy utáltam azt az obit, kétszer örültem annak mikor megvettem és mikor eladtam)...
    fél pillanatra megfordult a fejemben, hogy mellékobinek jó lehetne,de inkább másra költöm a pénzt..

    18MP csak a baj van,drága obi rajzolja ki, 30D-mel kisebb ilyen tekintetben gond, mondjuk pro minőségű obiaim vannak most, egy váltás esetén se lennének nekem bajok...
    állítsd kisebb felbontásra,van tudtommal az 500D-ben és 550D-ben sraw vagy mi a csoda...

    "IS meg szerintem nem akkora buli (az L-esbe persze jobbat raknak). Nekem még több témabemozdult képet is eredményez, mert becsapós a plusz fényérték. "

    én csak hasznát láttam, mondjuk a záridőt mindig figyelem, ha kel gyors isoemelés,vagy rekesz nyit,stabi meg mindig aktív..
    mikor ISO elfogyik (vagy inkább nem emelem tovább),fényerőt nem tudom növelni(templom,esti utca) és állványt szokásomhoz híven nem vittem magamhoz, akkor képeket ment...

    70-200 esetén meg a keresőkép is mozdulatlan lesz,gyorsabb lesz az AF....
    185 mm-ernél már eljönnek az IS más előnyei (keresőkép stabilizálása,így az AF rendszer segítése)

Új hozzászólás Aktív témák