Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashy

    veterán

    a Tamron 70-300 imádja a CA-t, használja is rendesen :) a fókuszmotorja nem túl gyors, 300-on néha másodikra találja csak el, a képe ~70-210 között kifogástalan (nem a másfél millióshoz viszonyítva), de 300-on se olyan mint egy kompakté.
    viszont a földhözvágós dolog annyiban sántít, hogy ha 45-60ezer forintos obik között válogatsz, akkor először is azt kell elfogadnod, hogy semmiképp nem nyerhetsz, hiába van 20ezer forint különbség, ez még ugyanaz a kategória, mindegyiknek lesz valami bugja amivel előbb-utóbb szembekerülsz: lassú fókusz, hibázó fókusz, CA, életlenség, zörög, szétesik, akármi. a 45ezer forint egy objektívre soknak tűnik, de sajnos ez a minimum. pl az autóknál magától értetődik, hogy nem arányosan emelkednek az árak, nincs 1millióért 1literes, 2millióért 2literes motor.
    én a Tamront nem bántam meg, de jó sokat filóztam a Sigma 70-300-on is. először azt kellett elfogadni hogy most a 70-200L-t még nem engedhetem meg, tehát szóba se jött, hogy tökéletes obit fogok venni.

Új hozzászólás Aktív témák