Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Clemi #20672 üzenetére

    A 70-300 4-5.6VC és fényerőtlen társai, értsd pl nikon 70-300VR ilyen kompromisszumos darabok. Ezeknél be kell érni azzal hogy vagy belenyúlsz az ISO-ba vagy lősz egy lágy képet és örülsz neki hogy ennyit tud az objektív, beltérben mozgást fotózni a felejtős kategóriába tartoznak. Mondjuk ahogy írod 60D-vel komplikált a dolog mivel nem túl acélos az iso teljesítménye, oké hogy egy 6D-vel ki lennél segítve viszont (gondolom hobbi szinten tolod) ezért lehet jobb ha DX vonalon maradsz és inkább objektívbe invesztálod azt a pénzt amit a 6D-be tennél. Igazából mindenképpen egy 2.8-as telét javasolnék, mert inkább legyen lágyabb a kép 2.8-on de ne legyen full zajos az egész. Ezen dilemmáztam annó én is, DX vázhoz vehettem volna 70-200/4VR-t valamint 70-200 2.8 OS HSM Sigmát, és az utóbbi mellett döntöttem mert szerintem DX-en egy /4VR stabival nem tudok mit kezdeni ha iso-ban elhasal a vázam.. most hogy D600-am lett még év elején azóta sem bántam meg a 2.8-at, talán a stabi vált feleslegessé benne de mit lehet tenni mit nem nem fogom lecserélni egy nem stabisra mert néha elkél. :) Van még ezeken kívül 70-200 2.8-as Tamron is stabi nélkül, az állítólag egész jól sikerült darab lett. :) Valamint ha megveszed a /4 IS-es telét előbb győződj meg róla hogy valóban kell e az IS oda, mert 70-200/4 nem stabis szerintem jobb ár/érték arányt képvisel. Persze a 60D lehet hogy nem tolerálja a stabi hiányát, azt meg te tudod hogy milyen dolgokat/tárgyat fényképezel mozog e vagy sem. :)

Új hozzászólás Aktív témák