Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Gabor1123 #14604 üzenetére

    Mármint jpeg-ben fotózol, f/5,6 - f/9 környékén és nem látod a különbséget? Ne csodálkozz, igaz 55mm-eren kezdődik 5.6-ról a 18-55 viszont f/9-en már közel jár a legjobb minőséghez. [link] Persze nem tesztekből kiindulva hanem alapvetően ne rekeszelve akard összehasonlítani az objektíveket, meg ne jpeg-ben. Bár olyan eset, nem tanultál meg fotózni a kitobival és vettél egy másik objektívet bízván azzal jobb képeket lősz? Jobban jártál volna ha már 18-55nél megtanulod a raw feldolgozás alapjait, pl az élesítést. Mikor megvettem első tükrös gépem kapásból raw-ban kezdtem el fotózni ami mostanra raw+jpeg lett a kapacitás jóvoltából. F/9-en fotózhatsz szinte bármelyik objektívvel, ott már nem veszel észre sok különbséget, viszont ha fényerős darabod van akkor gondolom azért vetted hogy kihasználd a fényerejét elsősorban, vagy mert kinőtted a 18-55öt? De gondolom utóbbi nem áll fenn.

    (#14607) Fandango: Koncerten, diszkóban vagy sporteseményen ahol le kell adni az elkészült képeket másnap ott jpeg-et használnék én is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák