Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Tin #82 üzenetére

    En nem soportem le, hanem azt mondtam, h ha tudomanyos szempontbol nincs relevanciaja.

    > Földönkívüliek sem léteznek, mert nincsenek erre utaló jelek?

    Nem tudjuk biztosan, de eleg jo esely van ra, hogy vannak.

    > csak ha eleve azt feltétlelezed, hogy én hülye vagyok

    Nem feltetelezek ilyet rolad, miert tennem? Azt viszont gondolom, hogy zavaros es elegge ertelmetlen dolgokat mondasz.

    while (!sleep) sheep++;

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tin #82 üzenetére

    "Fogalmazzunk pontosabban, ugyanis a főbb vallások mindegyike hisz a halál utáni "életben", tehát a földön élő emberek háromnegyede."

    Egy dolog nem attól válik igazzá, hogy sokan hisznek benne.
    Ma a tudomány nem ismer módszert a halál utáni következő dolgok megismerésére. Feltéve, hogy bármi következik a halál után.
    Az, hogy igény van arra, hogy legyen valami az élet után, ne tűnjön el nyomtalanul az egyén, nyilvánvaló.
    Ha azt hallod, hogy a halál után jó helyre fogysz kerülni, ha itt és most megfelelően. vagy ezerszer rosszabb helyre fogsz kerülni, ha most nem megfelelően cselekedsz, hatalmas motiváció. De az ígéret beteljesülésről csak a halálod után fogsz meggyőződni vagy akkor se.

    Szóval az ígéreten kívül semmi bizonyíték sincs. A tudomány nem tud mit kezdeni ezzel.

    A tudomány, a mérhető és megfigyelhető dolgokat megérteni.
    A mi mérhető és megfigyelhető, azt bármikor lehet mérni és megfigyelni. Nyilván feltételek szükségesek lehetnek, de a feltételek mindig azonosak maradnak.

    Newton törvényei változatlanok megalkotásuk óta. Ő írta le a klasszikus mechanika törvényeit. Időközben kiderült, hogy a fény tulajdonságaira nem illetve csak részben vonatkoznak a newtoni törvények.
    A tudomány félre tette a megfigyelést. A 20. században jutottunk előbbre a fénnyel kapcsolatban. A kvantummechanika segített néhány tulajdonságát megérteni. Illetve az Einstein relativitás elméletei adtak magyarázatot a fényre. De ma sem állítja senki azt, hogy mindent tudunk a fényről.
    Ma azt gondoljuk, mind a három nagyságrendbe tartozó mechanikát, egy közös képletbe tudjuk majd rendelni.
    Ettől még viszonylag messze állunk.

    A tudomány és a tudós nem tévedhetetlen. Egy ókori tudós elgurított egy golyót a homokon. Majd megállapította, hogy a mozgás fenntartásához folyamatosan erőt kell befektetni. Ezzel a mozgástant lefagyasztott hosszú időre. Később a naprendszer tanulmányozása vezette rá a tudósokat a megoldásra.
    A kísérlet sikeres volt, csak a látottak értelmezése volt hibás. Nem a mozgás fenntartásához szükséges az energia befektetés. A mozgás folyamatában keletkező közegellenállást kell legyőzni a folyamatos energia befektetéssel.
    Ha valaki most azt gondolja, ez nagyjából ugyan azt jelenti, a hatalmasat téved.

    Mivel a világűrben kevés a bolygók körül keletkező ellenállás, saját hajtómű nélkül is pályán tudnak maradni.
    A naprendszerekre és galaxisokra is igaz ez.

    Ha a tudósunknak igaza lett volna, meg sem születik, mert folyamatos energiabefektetés hiányában össze omlott volna a világegyetem.

    "Én meg éppen azt állítom, hogy mindkettőnknek lehet igaza a saját valóságában."

    A tudomány az objektív. A hit a szubjektív. A Föld nem lehet egyszerre lapos és geoid formájú. (Nem gömb alakú valójában. Föld alakja van.)

    A filozófia foglalkozik leginkább ezekkel a több állapotú helyzetekkel. De valljuk be, a filozófia már önmagában is határtudomány.

    De vigyük egy picit tovább a te korábbi gondolatodat.

    "...a főbb vallások mindegyike hisz a halál utáni "életben", tehát a földön élő emberek háromnegyede."

    És ezek közül három ugyan azt az Isten ismeri el. A három közül, mind a három legalább egyszer ki akarta irtani a másik kettőt. A többi vallással annyi a közös pont, hogy vallásnak tartják magukat.

    Kevesebb saját valósággal könnyebben lehetne megoldani a közös problémákat.

    Még valami. Hívővel ne vitatkozz, Észérvvel nem tudod megingatni a hitében. Ez fordítva is igaz.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák