Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz emvy #79 üzenetére

    Fogalmazzunk pontosabban, ugyanis a főbb vallások mindegyike hisz a halál utáni "életben", tehát a földön élő emberek háromnegyede. Egyébként a korábbi vagy legújabb közvéleménykutatások szerint is nagyjából ennyi. Szóval lesöpörni az asztalról ezt a hitet, amit 4-ből 3 ember oszt, és azt mondani, hogy "nem ismerünk" (kik?) erre utaló jelet, eléggé elutasító és zárt gondolkodás, hiszen párszáz évvel ezelőtt elektromosságra utaló jelet sem ismertek... vagy nem foglalkoztak vele. Földönkívüliek sem léteznek, mert nincsenek erre utaló jelek?

    Nem kell legyőznie engem senkinek ebben a "vitában", mert ez nem vita, csak egy másik nézőpont. Egyáltalán nem kérdőjelezem meg a modern tudomány eredményeit, egyszerűen csak van egy elvi szint. A cikk arról szólt, én arra reagáltam, hogy mi a hülyeség vagy mi nem, de leginkább arra, hogy miért hihetik sokan azt, hogy a Föld lapos. Most ott tartunk, hogy néhányótoknak meg kell cáfolnia azt, amit mondok, pontosabban annak egy kicsit elhajlított változatát, amivel kreditet szerezhet magának, és igaza lehet, de ki előtt? Ki sajnálja tőled, vagy a többiektől az igazát? Érted már? Abszolút semmi offense nincs abban, amit mondok, csak ha eleve azt feltétlelezed, hogy én hülye vagyok, mert te máshogy tudod, akkor felesleges még beszélni is róla, hiszen előre el van döntve benned, hogy neked van igazad. Így szerinted neked is lesz. Én meg éppen azt állítom, hogy mindkettőnknek lehet igaza a saját valóságában.

Új hozzászólás Aktív témák