Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mtomi95

    senior tag

    Háát...
    Itt Nyírtasson sincs minden rendben. Rengetegszer lemegy az internet olykor-olykor 1megabitre. Ha nem is ennyire lassúra szinte csak néha van normális garantált sebesség. De nem csak nálam van ez többen is jelezték itt. Nem lehet mit tenni. Most is 513kb/s az 1,2mb/s helyett. Szörnyű. Egy időben még felhívtam őket ezért, de mindig helyre áll egy idő után. Szvsz tűrni kell... a szerződés végéig... :W

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Én még egy ilyen istenfasza szolgáltatót még nem láttam. :N
    Egyáltalán miért vagy hogy mer egy szolgáltatást vállalni egy sufni kis cég ha nem képes még a szerződésben leírtaknak sem megfelelni?
    Most is 100-200KB/s-os hiperszuper sebesség hasít nálam. hívjam őket? Egyeztessünk időpontot, hogy mire kiérjenek megint meglegyen a normál sebesség?
    Egyik ismerősöm (nagy kocka) most váltott egy nagyobb csomagra mert a 25MBit elvileg lassú volt neki a dota vagy data vagy mi az istenre. Én mondtam neki, hogy nem amiatt van. Nem hallgatott rám. :D Megkötötte, most ordibál este, reggel mikor a szaracom megbolondul egy-egy estére,reggelre,délutánra,hétvégére, szóval mind1 mikorra... :K
    Aki ezt olvassa soha ne kössön szerződést ezzel a rongyba tekert... :K :R

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz szabonagyur #2150 üzenetére

    Ti mikor csomagot váltottatok akkor mennyi idő után kaptátok meg a megfelelő sávszélt hozzá?
    Lehet hülyeséget csináltam, de 10Mbit-ről 50-re váltottam. Kifizettem a különbözetet aznap (3.án) , aláírtam mindent, (sajnos újra egy évvel) aztán közölte a nő, hogy ha belépek az ajtón ez már 50Mbit lesz. Hát beléptem… Több mint egy hete, Le: 20Mbit, fel: 3Mbit a sebességem. Írtam már emailt, csináltam hibabejelentést, hívtam a 1245-öt és semmi sem javult eddig. Ilyen lassú lenne a probléma megoldás vagy csak szarnak a fejemre?
    Egynap mentem be egy munkatársammal aki szintén 50Mbitre váltott és neki sem volt meg a sávszél. Maradt neki is ugyanannyi mint a régi. Igaz ő már vissza mondta, neki hűség sem kellett szóval még jól járt. De velem mi lesz?
    Csak várni kell?
    Egyébként nem valami profik. Látatlanba a routerre kennék folyton a dolgot meg hogy indítsam újra a gépet, áramtalanítsam az antennát… A legalapdolgok amire az ember az első 5 percben gondol és meg is tesz. Ennyire én is értek hozzá. :D

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz FRENK1988 #2162 üzenetére

    Nagyon remélem nekem megcsinálják!

    50MBit-es net :O
    Naracom én így szeretlek! Persze azóta sincs semmi változás. Éreztem, de hát csak gratulálni tudok magamnak. :C

    szabonagyur:
    Én időben mentem! Sőt a havidíjat is rendeztem rögtön.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz szabonagyur #2165 üzenetére

    Routerrel is és nélkül is 100!

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz szabonagyur #2167 üzenetére

    Modernebb router. Van mikor elérem a 20MBit letöltési sebességet, de annál feljebb a büdös életbe nem ment még semmikor. A feltöltés az stabil mindig 3MBit. Szerintem annak is jóval többnek kellene lennie, de ez van.
    Már vagy 5-ször hívtam őket! Persze csak úgy szívja az egyenleget és basznak felvenni csak másodjára vagy harmadjára... Jelentettem hibát onilne, írtam emalilt (2db-ot is) és semmi eddig.
    Mikor megkötöttem a szerződést azt mondta a nő, hogy mihelyst belépek az ajtón már 50Mbit-es lesz. Hát én meg kis naivan elhittem és bele mentem abba, hogy akkor, rögtön a helyszínen abban a pillantban kifizessem a különbözetet erre a hónapra. (Két havit fizettem be a 10MBit-esre mindig és rendezve volt az e havi is)

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz szabonagyur #2169 üzenetére

    Áhh. :) Gyugodt lélek vagyok. :D De ez már amúgy tényleg sok. Holnap megint felhívom őket egy kis információ morzsáért. Hátha.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz Anarchy52 #2181 üzenetére

    De észre vettem már!
    Most meg tiszta jó letöltés 150KB/s... A feltöltés jó, ping nem sok. :O
    Ilyenkor mi van? A naránál valaki most szedi lefelé a GTA V-t a letöltési sávszélességemmel? Vagy mi?
    Rühellem már! 50 MBit/s helyet 100KBayte/s... 👍

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Alig várom hogy leteljen a hűségem most tavasszal az 50MBites netükről. :K Két év kellett a felismeréshez, hogy feleslegesen fizetek többet, ez még egy 25MBites netnek sem felel meg.
    Egy kezemen megtudom számolni mikor volt 5MB/s letöltési sebesség ebben két éven belül... Arra viszont nincs is annyi számolandó ujj égész Magyarországon, hogy hányszor volt magas használhatatlan pingem...
    Leszarják az egészet, hiába írok nekik, semmi változás. :W Rohadt unalmas már! Milyen szerződést kötöttem én amiben, csak rám vonatkoznak elvárások, feléjük meg semmi... Egy megadott pontot sem tudnak teljesíteni ami a sebességre vonatkozik.

    A januári számlánál mikor megyek befizetni és nem az 50MBites net árát fogom oda adni hanem a 25MBitesét mit fognak csinálni? :F Ha már ők sem tartják a szerződést tiszteletben én sem fogom. Majd annyit fizetek akkor amennyit jónak látok ezért a szarért. :C Kíváncsi vagyok mi lesz!

    Szerk:
    Azt el is felejtettem mondani, hogy amikor jó is volt a sávszél egy bizonyos letöltött mennyiség után beáll a sebesség! Gondol egyet és pont egy napra korlátol 4MB/s-ra........ Bár már ezt a 4MB/s-ot vissza tudom sírni egy ideje. :W 50MBites net a fa..., 2-3- 3,6 MB/s a max hónapok óta.
    Olyan hülye voltam, hogy két éve 10MBitest lecseréltem 50-re.... Ezeknek egy forintot nem szabad fizetni.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz llax #2224 üzenetére

    Nálam ilyen:

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz llax #2226 üzenetére

    Nem helyi probléma! Legalább is a probléma nem nálam vagy az utcában lévő fákkal van mert ma is mértem még reggel egy le:54,31MBit/s-os letöltési sebességet 12-es pinggel!
    Viszont ez most meg megint, csak 14MBit és 100-as ping....
    Egy fa vagy a tetőn lévő eszköz nem mozgolódik ilyen sűrűn.
    Ez a pocsék Naracom sara aki magasról tesz az ügyfélre, de csak addig ameddig tényleg nem én szabályzom a havidíjat, mint ők a sebességet.
    Persze lehet itt mentegetőzni azzal, hogy nem állandó hiba meg nem kábel, de ez a lassan 2 hónap óta fen álló hiba amit nem akarok lenyelni és széles mosollyal fizetni érte az 50MBites csomag árát mert egyszerűen nem ér ennyit...

    Meg különben is mikor még jónak, illetve 50MBit-es csomagnak megfelelően jött a sávszél, egy bizonyos letöltött forgalom után a sebesség korlátolva volt, van!
    Egy egyszerű példa, hogy 40 gigabayte letöltött adat után az addig 5-6MB/s letöltési sebesség beáll 4MB/s-ra az egész rohadt napra!
    Na már most kötekedni sem tudnának mert nem torrentről van szó, szóval mire fel is van lekorlátolva az amúgy korlátlannak kikiáltott internet?


    Na ennyit a xaracomról és szolgáltatásaikról... (fa nélkül meg normális antenna állással)

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz DrojDtroll #2228 üzenetére

    Nagyon max 300-400GB-ot.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz DrojDtroll #2230 üzenetére

    Átkozom is a napját mikor én nagyobbra váltottam!
    Az a kis 10 megás tökéletes volt és nem is került sokba.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz DrojDtroll #2232 üzenetére

    Neked!? :DDD Mert nekem látod hogy van mikor csak 4MB/s.
    Nekem ma ilyen:

    Ide fogom gyűjteni bizonyítéknak mikor nem a szerződésben foglaltak alapján fizetek egy nem szerződés szerinti sávszélt biztosító internet szolgáltatásért. :))

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz llax #2234 üzenetére

    Igazából a problémás hónapokban a sebesség miatt be sem merek vagy tudok vállalni 200GB-ot. Erre most ez nem lehet magyarázat!
    Viszont még így is korlátlannak van eladva, hogy 200GB max. Ez is gusztustalan bárki csinálja.

    Érdekesség kedvéért most letöltés megy és 300KB/s és ugrál le 70-re. :( Az 50MBites netem.
    Hogy miért itt sírok? Mert a szolgáltató semmilyen emailre nem válaszol..................

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz llax #2236 üzenetére

    Ez mind rendben is lenne, azért is írtam, hogy gusztustalan bárki csinálja! :D

    A legutolsó (túl sokan) eset a Naracomnál mikrohullámon egy "természetes" és jelentős sebességcsökkenést okoz, a szolgáltató beavatkozása nélkül is, ha egy településről, de különösen egy csatornán többen (egy időben) elkezdenek intenzíven "töltögetni".
    Ez is rendben lenne, de ne én igyam már meg a levét annak, hogy nem tud szerződésben megfelelő sebességet biztosítani, még garantáltat sem! Ráadásul teljes hónap(ok)ra értetendően! Oldják meg, bővítsenek hálózatot vagy mit tudom én. A szerződéssel nem csak én vállaltam kötelezettségeket szerintem.

    Mértem újra párat, csak hogy szemléltetve legyen milyen egy átlagos nap nálam lassan másfél hónapja:







    50MBit soha nincs, csak kivételes esetekben amikor végre elhiszem, hogy már jó lesz és ez max tart egy pár óráig. Ebből nekem az jön le, hogy sem az eszközök sem semmi ami itt van nem rossz. A hiba tényleg a szolgáltatónál keresendő.

    Fénykorában, anno:

    De most mintha nem is kapnék 50MBites vonalat vagy én nem is tudom, mintha csak 25MBitesre loginnolna teljesen olyan, egy ideje. Bár nem értek a hálózatokhoz!

    Mikor 10MBit-ről váltottam másfél hét telefonálás után voltak hajlandóak elfogadni, hogy nem itt nálam van a hiba, hogy még mindig csak 10MBites a sávszél...
    Úgy hagytam ott az ügyfél szolgálatot szerződés kötéskor, hogy amint belépek az ajtón 50MBit lesz.
    Aztán egy szép napon az egyik ügyintéző komolyan vett telefonáláskor, majd egy 5 perc várakozás és vissza hívás után 50MBit lett... :W De addig nekem rossz volt a routerem meg én voltam a hülye.
    Ez is jól jellemzi szerintem az ügyintézésüket meg a hozzáállásukat a dolgokhoz.

    Komolyan nem tudom mitévő legyek. Mit tehet ilyenkor egy ügyfél?

    DrojDtroll:
    A SpeedTest az megabit-ben mér. A letöltések meg megabájt-ban értetendőek.
    Jelenleg egy 4 MBájt/s-os letöltésnek is örülni tudnék, de nincs annyi sem. A plafon 3 MBájt/s.

    Mikor az istenek is úgy akarják ahogyan a szerződésben van és ahogy volt annak idején akkor meg 6-6,7MBájt/szekundommal tölt-töltöttem le egy nagyon jó 5-10-es pinggel.

    Szerk:
    Az előbb mértem egy 5 pingest is, bár a letöltés csak 32MBit volt megint.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    NA vazze:

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz llax #2240 üzenetére

    Köszi! :K
    Nem bírtam tovább mert most sem jó, miért is lenne... és írtam egy újabb emailt:

    Remélem a fejükhez kapnak egy téglával mondjuk, vagy legalább választ kapok rá...

    Elmebeteg91:
    Sajnos ismerős sebesség! :))

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz Csillag01 #2246 üzenetére

    Nálam is csiga lassan jöttek bekötni. Még annak ellenére is, hogy felhívtam őket ugyanezzel: Jönnek vagy keressek másik szolgáltatót?!
    Nagyjából le is mondtam róluk, aztán egy nap hirtelen megérkeztek és megcsinálták, bekötötték.
    Ráérősek mert tudják, hogy egyed uralkodók ár-(elméleti)érték arányban. Azonban ha csak nem kábelről van szó akkor igaz a mondás, olcsó naracomnak szar a net'je.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Ilyen jó még sosem volt. :DD
    19:18:39
    Hungary - Budapest (old)
    min: 52.0 ms
    average: 256.9 ms
    max: 492.0 ms

    Egész nap. Ilyenkor mi van? :W

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Itt is egy rakat szar! :K
    Én nem fogok fizetni most ebbe a hónapba szerintem.

    De nekem az IP címem is megváltozott, azóta ilyen fos.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Tegnap is ilyen volt és pont így estére. Ezt a PH-s linket elküldhetnétek nekik, régen olvastak ezt, de már nem nagyon...
    Az online hibabejelentés semmit nem ér ezeknek a kutyáknak... :DDD Ebbe talán bele olvasnának.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Na fiúk elköltöztem és magam mögött hagytam a Naracom lefedettséget!
    Egy ideje szemezgettem szolgáltatókkal és van egy ami olyan 5 perc sétára van innen!
    Gondoltam magamban ez szuper! Biztos kábel és ki van építve, de jó lesz.
    A weboldal gyanúsan Naracom skines volt. Az árak is és gyakorlatilag minden, csak itt lila színű.
    Augusztus végén be is mentem hozzájuk kötöttem egy 20MBites szerződést 1 év hűséggel.
    Beszélgettem az ügyintézővel és azt mondta, a Naracom testvér cégük! :D Mint kiderült mikros net lesz ez is.
    Azt mondta a hölgy 15 nap a bekötési idő, de mivel ilyen közel van, nem ígér semmit, viszont nagyon hamar meglesz!
    Meg is örültem! Teltek a napok, úgy a 15 nap felénél újra bementem hozzájuk hátha elmékeztetem őket.
    De a nő a 15 napra hivatkozott rá is írta a szerződés nála lévő részére, hogy Szeptember 13. a határidő.
    Szomorúan jöttem ki és vehettem a mobil adat pluszokat a telenortol...
    De ma, pontosabban tegnap mondom biztos jönnek!
    Telnek az órák már du 3 óra épp a városban flangáltam mondom bemegyek már megint emlékeztetni őket. Még jó hogy bementem...!
    A nő megint leakart rázni, mert hogy sok dolguk van a szerelőknek és elővette a szerződésem és a határidőt kereste. Bár szóltam is neki, hogy az a mai nappal lejár. Aztán oda hívta a szerelőt, hát kettő van itt csak és egy kocsi. :O Na mindegy nagy beszélgetve azt mondták ki is jönnek, félötkor.
    Haza jöttem és bár tudtam, hogy ötig van munkaidejük, de gondoltam hamar fellökik.
    Jöttek, felmásztak és közölték igazából le is fényképezték, hogy a tornyukat takarják a hatalmas fák.
    Egyebkent valóban mikros net szempontjából elég kaki helyen van a lakás!
    De ők megcsinálják, viszont már csak holnap, mert hogy 5GHz-en akarják és ehhez az kell, hogy délelőtt valamit a tornyon csinálnak majd délután házhoz jönnek. Igazából mindkettő mást mondott, de a nagy katyvaszból azt kitudtam venni, hogy több tornyuk is van.
    Sajnos nem tudom elmagyarázni pontosan mi a helyzet, mert tényleg egyik ezt a másik azt mondta.
    Mint pl:
    - Ez sávszélben nem okozna gondot, meg lesz a 20?
    -nem, csak 1,5
    -de
    és ezt így egyszerre... :D

    Hú én nagyon remélem még ha így határidőn kívül is, de sikerül nekik egy 20MBitest össze hozni 20-as pinggel... Kezem lábam összetenném!
    Milyen unfair láttátok, hogy 10K a belépési díj hűséggel is? Már a Naracomnál is. Ez régen nem ennyi volt az egészen biztos...
    Ráadásul ezt nem is forgatják vissza a havidíjakba...
    Aztán még nekem szó volt egy nem is tudom miről, hogy ha nem tudják a keményre tenni az antennát ami:
    - 1500, de majd megegyezünk... WTF? Mi lehetett az? Na mindegy délután azt mondták, hogy felteszik a kéményre.
    Tartok tőle, hogy ez a lila Naracom még rosszabb is lesz mint a zöld...
    De hátha, csak az itteni Dogunet ilyen kis kezdetlegesnek tünű az összvissz három alkalmazotjával (amiből az egyik az ügyintéző), de szolgáltatást nyújtani a zöldek színvonalán tud.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz mtomi95 #2398 üzenetére

    Na bekötötték ma! :) Minden szuper, pedig itt a városban mindenki szídja milyen...

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz matej013 #2401 üzenetére

    Nem vicces! :DDD Van mikor el-el megy. Most ezt simán betudom a fáknak! :)) Igazából ez multi játék közben rossz. Napi pár másodpercere megy el akkor is max 2 alkalmommal. A ping az stabil szokott lenni, 20 fölé nem nagyon megy.
    A sebesség az viccesen van korlátozva. Speedtestben is indul 37-ről majd 20MBit-re fixálódik. Úgy a letöltések is 2 Megabyte/s-nál megállnak. Pedig azt hittem a Narás 25Mbites 3,2mbayte-ot fogja hozni, de ezek szerint komolyan veszik a szerződésben írtottakat a 20MBites csomagjukkal.
    Még bekötéskör a szerelők szerint elég lett volna szólni Kisvárdán, hogy helyezzék át ide a szerződésem. Vajon akkor megkaptam volna a 25MBites csomagot az ottani árral? A belépési díjat szvsz megúsztam volna amit még mindig viccnek tartok, hogy ez miért lett 10.000ft... Mikor én ott Kisvárda környékén kötöttem az internetet, hűséggel nem volt több mint a 10MBites egy havidíja. Nem értem egyeszerűen miért működik most így? Nem kapnak már EU-s támogatást? Semmi gondom nem lenne ha ezt a pénzt, mint kaució kezelnék és vissza forgatnák a havidíjakba, de így hűséggel? :Y
    Kb egy hete csengettem ki nekik 15 rongyot. Láttátok mikor kötötték be... Úgy is számoltam, hogy tört hónap+belépési díj, max 13K, csak hogy a hölgy ezt nem engedte. :DD Nem értem miért kell egy aktuális (tehát a mostani hónapot 5.én) kezdődő hónap havidíját, magyarán előre kifizetni. Ha most lefújja a szél az antennát és két hétig keresik megint hol, merre lakom tőlük 5 percre akkor kifizettem nekik egy egész havidjiat előre...
    Én nem így fizettem a Naracomnak! Nem előre, mindig utólag és mikor valami gond volt tört havidijat számoltak vagy számoltattam velük. Legalább az után, hogy 2 havit mindig előre fizettem ki, azt hiszem még a legelső szerződésben és már bőven ki volt fizetve az összes szerződési hónap számlája hűségidőn belül és egyszer 12 napig ültem internet nélkül. Vagy mikor alsóhangon 500-as ping volt fixen 100KBayteal majdnem egy hónapig...
    Számlát is 3 havit küldenek ki itt egyszerre, azt mondták ők így szokták. :DD Na akkor ők meg szokjanak hozzá, hogy úgy fizetek ahogy kell! Szerintem jövőhónapban nem is fizetek ezért. :P
    Jó ez lehet skótnak meg filléresnek látszik szaros 3 ezer forintokkal szórakozni, de nekem ez nem szimpi.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Valami itt a lila naracomba is történt!
    Kettő helyett 10mb/s töltök le a steamből. :DD

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    Na ez a lila Naracom mostmár felidegesít!
    Több mint fél éve nem tud itthon senki online játszani, mert percenként felugrál a ping 300-ra...
    Öcsém minden hónapban plusz 5 ezreket költ mobilnetre azzal játszhatóbb...
    Egy hete voltam bent jelezni a hibát...
    Hívtak, hogy arról ők nem tehetnek, hogy routerrel nem jó a ping...
    Mintha fél évvel ez előtt nem az lett volna az első, meg minden héten 2x, hogy megnézzem, csak simán kábellel....
    Úgyis ugrál a ping 300-ig.
    Azt mondja a telefonba a nő, hogy húzzam ki a routerből a kábelt és 24 óráig és játszak online játékokon...
    Mondtam neki hogy ez egy egésznap nem fog menni is különben is, már kábelen mérve a ping teszt oldalon mindkét budapesti szerverrel, egyből 600 fölötti pinget mértem... Amit mondtam is a telefonban, de mint aki meg sem hallotta.
    Akkor legalább egy órára hagyjam úgy...
    Oké felmentem Cs 1.6-ra meg Source-ra magyar szerverekre. Azért nem a Go-ra, mert arra volt frissítés és még a végén arra fogták volna, hogy a Steam miatt laggolok...
    A játékban folyamatosan nézegettem specben a netgraph-os paranccsal ugyanúgy 300-as ping kiugrások...
    Üres magyar szerverrel.... és direkt több fajtát néztem meg....

    Erre ma napközben hívnak, hogy semmi hiba nincs leveszik a hiba bejelentést, mert hogy router.................. :W

    Hát nem létezik, hogy nem lehet megérteni amit beszélek...
    Azt mondja menjek be, nézzem meg, megmutatják szívesen, hogy jó...

    Mondtam oké, majd bemegyek aztán hozzatok egy laptopot bármit aztán lemérítek ott a ping teszten...
    Ha kijönnek, mert ugye fenyegetnek a kiszállási díjjal...
    Amúgy a lakás meg a szolgáltató között 2 perc séta van...
    Majd adok nekik érte egy gömbölyű rágót akkor ha nem nekem lenne igazam....
    De úgyis nekem van...

    Ennyire szar azért nem volt a Naracom sem, sosem. :O

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz mtomi95 #2448 üzenetére

    Kaptam egy ilyen papírt tőlük:

    Ami nálam már ilyen :DDD

    Felvették újra hibára, bár a nő nem érti miért olyan fontos ez... :N

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz mtomi95 #2449 üzenetére

    éééés úgy tűnik sikerült!!!!! :DD
    Szerdán délután haza jöttem és nem volt net, már épp hívni akartam őket, hogy milyen jól megcsinálták a pinget már net sincs... :DD Viszont kihúztam az antennát és vissza dugva már fix 15-20 a ping mostmár minden hol.
    Így fél év után, hát el sem akartam hinni!
    Telefonon nem hívtak azóta, hogy leveszik a hibát, mert megcsinálták és elnézést kérnek:, de a hiba valóban itt volt és nem magánál....
    Ennyit azért szívesen fogadtam volna a sok kellemetlen magyarázkodás után amit az ügyintézővel kellett lefolytatni és az ő hülyeségét hallgatni, hogy:
    -én vagyok a hibás meg a wi-fi routerem...
    -attól, hogy nagy a pingem nem lesz olcsóbb a havidíj...
    -ha mi megmozdulunk akkor fizetős kiszállás lesz... :DDD
    -ti amúgy versenyeztek vagy pénzt kerestek ezzel, vagy miért ilyen fontos ez?...
    Eltudom képzelni, hogy csak világolt nekem és a hibát már tényleg egy szakértő oldotta meg! Szóval újra visszatért a hitem a Naracom\Dogunet-be.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz stol #2451 üzenetére

    Akkor meggyógyult magától így fél év után, épp hogy elkezdtem panaszakdoni, teljesen logikus ez így! :U
    Mutogathatnám a fél év alatt mért pingek diagramját, de a ti diagramotokon minden szipi-szuper volt a problémás időpontokon is. Én vagyok a hülye meg a PC-k, laptopok, routerek, tulajdonképp minden amit rádugok a kábel végére.
    Te az egyik itteni, rakamazi "szerelő" vagy? Most teljesen tökéletes, viszont ha legközelebb ilyen lesz, nem jössz át a laptopoddal vagy bármiddel? Megkapod azt az 5 ezret is, felőlem még ha civilben is jössz, amit kiszállásidíjnak neveznek, csak szívesen megmutatnám, iletteve mutattam volna, hogy nálam mekkora válaszidő a kábel végén a te eszközödön is... Sokkal hamarabb kifizetném, mint a fél szolgáltatásért fizetni
    a problémás időszakban... Mert ugye az benne van az általánosszerződésiféltélekben, hogy mennyi határidő van rendezni, de az nincs, hogy ha én épp a határidő utolsó napján jelenek meg (csak úgy mint ti voltatok nálam bekötni az netet) befizetni a számlát 15:30-kor akkor már zárt ajtó fogad... Nyilván nem voltam ott, de lennie kell kamerának a vette, hogy a párommal egy órával zárás előtt próbálunk bejutni... fizetni... :DDD
    Így másnap már persze korlátozva is lett. Rendben van nem szóltam semmit, visszakapcsolási díj, számlák kiegyenlítive, amiről olyan legit papírt is kaptunk mint az általatok mutogatott diagramos, amin az állt, hogy a visszkapcsolas automatikus a befizetés után, nem igényel embert.
    Apának persze már az lett előadva, hogy befizetés után (du.1 óra) kell vagy 4 óra mire visszakapcsolódik. Természetesen nem kapcsolódott vissza, ekkor mondtam apának, hogy hívja az ügyfélszolgálatot és az ottani ügyintéző 1 perc alatt megcsinálta.
    Lehet nincs benne a szerződésben mennyi az annyi ha pingről van szó, mikrós netről szólva nem is várom el ezt... De 700-as pingekek??? Sajnos nem tudok jobb szót erre, de ez szimplán gyökérség... főleg utána mindent az AFSZ-re fogni és takarózni vele... Ez a topik úgy indult, hogy kértek az előfizetők, hogy javítsanak a pingjeiken és ők nem lettek mondva csinált hülyeségekkel elküldve...

    Nézd én most nem azért verem itt a nyálam, mert egy délután nem volt jó a pingem wi-fi routeren, mert "interferált, összeakad a bajsza a környező routerekkel... :U Nekem az a bajom, hogy hülyének néztek ember!
    De majd otthon fotózom a ping test méréseket, szerencsére menti a régebbieket is és abban az a jó, hogy dátumozza is! Szóval elvileg látnotok kell, hogy azokban az időpontotokban PC-n volt mérve...

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz kenwood3 #2454 üzenetére

    Igazad van! Tényleg ez a probléma!
    Az én helyezetemben sem értem miért olyan nehéz a kemény 1 perc sétára levő telephely-fióktól levő lakáshoz kijönni...
    Majd biztos annyi bekötés megrendelés van errefelé, hogy soha nincs idő 5 percet rá szánni a dologra.
    Én már konkrétan mindenre gondoltam, hogy valahol a kábellel van baj a tetőtéren vagy mit tudom én... Pont ez a baj! Én gondolkozzak ilyeneknek? Amit egy felhasználó, előfizető tud ebben a helyzetben és tehet azt megcsináltam... Egy ideig napi szinten reseteltem az antennát hátha... Mértem én minden eszközzel és kipróbáltam minden lehetőséget.
    Aztán jött a panaszkodás és ezek szerint teljesen hibába és hibába is jártam utána... :DDD Ők nem csináltak semmit...
    Hiába vetettem fel újra hibára, az nem hiba, mert nincs benne az ÁSZFbe.
    Úristen most ez egy kicsit elborzaszt, lehet egy áram kimaradás és lőttek a pingemnek? Aztán verhetem a seggem földhoz nem tesznek semmit?
    Amúgy sávszélről és emelésről most az jutott eszembe, hogy mikor kötötték be nálunk azt mondta a szerelő, most nem tudom pont ez a Tamás, de miután lement a 20Mbites Speedtest mérés pontosan ezt mondta: Na úgy látom egy kicsit több is ha lesz panaszkodás akkor vihetjük lejjebb is
    Na most őszintén mit szólsz ehhez? :DDD Itt is volt emelés, legalábbis Steam-en és Apple szerverekről szépen csorog le az adat (igen direkt nem a torrentet mondom), de ha most magamra haragítottam megnézhetem magam, szerintem. ;]

    Nem sokára nem lesz már olyan egyeduralkodó itt sem! Az öcsém mesélte, hogy van valami Voda-Digi jóság, bár a mostani állapotában egy szavam sem lehet a naranetre, de ha jön egy újabb 6-7 hónap 300ms válaszidő eléggé megfontolandó. Erről hallottál te is?

    De hogy jót is mondjak kipróbáltam a DoguShopot! :DDD Igen nálunk a Naracom már a spájzban (is) van!!!! :DD :DD [link] Ha már kompót nincs.
    Egyébként nem rossz, de itt is meg vannak s tipikus logisztikai problémák!
    12 energia italt rendeltem, így lett volna 2000ft, hogy ingyen legyen a szállitás. Ki is jött, de csak 8db volt belőle raktaron amiről elfeljettek szólni nekem. Pedig E-mail, telefonszám minden le van adva. Végülis csak jól jártam, mert bár 2K alatt fizettem, de ugyanúgy nem volt szállítási költség és a futár is teljesen normális volt! Utánvéttel fizettem, érintős kártyával, van terminál is nála. :R :R
    Online tranzakció volt, bár kicsit tartottam tőle, hogy az is Dogunettel működik, mert nem volt nálam készpénz!! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz stol #2457 üzenetére

    Köszönöm, hogy leírtad ezeket, ide! :R A természetesen nem értem az egészet, buta vagyok ehhez, de biztosan van szakmabeli a topikban aki értékelni tudja!

    Én abból indulok ki, hogy ahol laktunk ezelőtt ott nem volt ilyen probléma a Narával. Legalábbis nem fél évig és még egy szolgáltatónál sem kellett "traceroutolni" a szervereket, jelentsen ez bármit, csak kapcsolódni és játszani! :K
    Tehát legyszives magyarázd el nekem mitől van az, hogy fél évig, minden nap, bármelyik napszakban, bármelyik percben egyről a kettőre ilyen vállalhatatlan a ping minden játékban, minden szerveren. Majd ez hirtelen a panaszkodásra egy szép napon elmúlik és csúcsidőben is maximum 15ms a ping. Közben a nekem problémás időben a szamtech boltban, kicsivel lejjebb a főutcán, tudod az integrál KFT-ben vagy más Dogunetes előfizetőknél tökéletes a ping?
    Igen, tehát nálam router nélkül, semmilyen netet igénylő plusz háttér folyamat nélkül!!! Ez fontos! Tehát nem seedeltem kecske pornót és a Windows sem rosszallkodott!
    Lehet dedósan is példákkal magyarítani nekem. Vagy ha nincs kedved, mert már az is nagy szó, hogy a sok szerelés, műszakiskodás mellett jut idő itt jelen lenni és segíteni, akkor egy fórumtársunk fordíthatna nekem, mit is jelent ez, mert nekem csak az jött le az egészből, hogy nem tehet erről a nemhiba=dologról ellene, érte senki sem.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz stol #2460 üzenetére

    Mindig ide lyukadunk ki. Hagyjuk már azt a routert! Vegyük úgy, ahogyon mertem is a pinget és még mindig nem a le-fel töltéssel volt bajom! (Igen tudom nem pingre szerződtünk!)
    Különben ugyanazt a válaszidőt mérem azzal a régi routerrel is játékokban, Pingtest.hu-n, mint ha csak egy/a PC lenne a végén.
    Publikus szerverek, miért ne lennének, elég ha az Counter Strike 1.6 magyar közösségi szervereket megnézed. Te$co Fun szerver, Magyar Old, Fear. Amikor mentem újra bejelenteni a hibát ezek üresek is voltak és végig futott a játék, hátha látható a hiba és minden másodpercben 300+ms volt. Igen és ROUTER NÉLKÜL. Valamilyen szinten meg is értem ezt a router gyűlöletet felőletek ami minden alkalommal előjön ha valakit le kell rázni, vagyis inkább csak megnem érteni, ezért sem adtok hozzá/előfizetés mellé gondolom, de nem is értem, hogy lehet azt elvárni manapság, hogy van egy internet előfizetés amihez nem jár router és kötelezően kábelen kelljen használni, mert ellentekéző esetben bármi hiba van, ti nem válaszok rá garanciát.
    Tényleg ha én most veszek egy új Routert és azzal is probléma lenne, csak úgy mint kábelen, akkor annak az árat valaki megtéríti? Ne is válaszolj tudom: nem!
    Vissza a tárgyra, de újból megerősítem: Nem azzal van bajom, hogy a százegy éves. routeremmel nem volt jó a pingem!!! Csupán eljátszottam a gondolattal!
    Szóval mostani állapotában, 5 csillagos a szolgáltatás. A fent említett szervereket sokszor 5-9 és a max 20ms ami tényleg minden igényem kielégíti és ez pont olyan mint fél éve amikor elkezdte ezt a 300+os nem hibát és pont olyan mint a Nara volt. Most szépen mennek a külföldi szerverek is. 30 max 50ms ami tökélete számomra, de tényleg. Ugye a problémás időpontban ezek mellé összeadódott még, hogy külföldi szerverek voltak és még több volt a válaszidő mint a magyarokon.
    Tegnap teljesen tökéletes volt, szerintem mire hazamegyek is az lesz még, remelem! Tehát egy múltidejű "hibát" tárgyalunk. Ami ellen, érdekben sem én se ti nem tettetek, csak megjavult, végülis ez a lényeg!
    A játékok amiben én néztem az az összes Counter Strike, Day of Defeat Source, War Thunder és ennyi. A többiről az öcsém tudna mesélni!

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz stol #2462 üzenetére

    Nem úgy gondoltam, hogy névről megmondod az ip-jét, mert olyan híres lenne!
    De tessék: 213.181.201.124
    Meglehet érteni a cég és a te/ti álláspontotokat erről!
    Nyílvan most én sem csak tőled vagy rajtad kérek számon valamit amiről nem is te döntesz, nincs beleszólásod.
    Viszont tényleg nem értem meddig tartana rendelni wi-fis routereket a Naracomnak amire hasonló garanciát vállalna mint magára az internet szolgáltatásra.
    Nyilván az antennákat, kábeleket, létrákat sem ők gyártják. A most divatos 10K-s belépési díjba bele férne egy router szerintem és ezzel el lehetne kerülni az ilyen felesleges köröket amit lefutottok ti is mi is...
    Én sem értek a témához, de az olyan felhasználók közé tartozom akik ha baj van internettel az első dolguk az, hogy akkor router nélkül nézem meg és ha úgy sem jó akkor antenna reset. Majd ha ez sem akkor időt adok neki és csak ezután panaszkodom. Ez tényleg több mint fél év volt! Elsem tudom képzelni, hogy ha nem az itteni és az ottani eszközökkel volt a gond akkor mi a fenével lehetett!
    Ha lenne bár inkább ne legyen, mégegyszer ilyen tényleg megmutatnám, hogy ha elvileg minden jó, miért nem jó mégsem!
    Most ilyen a régi router Wi-fi része:

    Ez valóban gyengébben teljesít, de kábelen (régi routerről) már teljesen normális értékeket mutat:

    Ez pedig ha közvetlen a PC-re dugom:

    Ez a plusz 300 maxot néha routerrel is méri, tegnap meg tegnap előtt nem volt ilyen akárhány tesztet nyomtam 25 fölé nem ment, de remélem ez csak ilyen ideiglenes dolog. Végülis nem fordul elő annyiszor mint régen, mert fél év alatt tényleg ilyen volt 0-24hba:

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • mtomi95

    senior tag

    válasz kenwood3 #2479 üzenetére

    Most feljöttem nyíregyházára albérletbe!
    Ide Flip van bekötve, 150mega+tv. A Telekomnak a hálózatát használja.

    Stabil nagyon, dehát mégis csak kábel...

    Viszont az előző bérlők akik itt laktak, macskájuk volt aki szépen össze is rágta a kábelt amin a jel jön... Működött, de a párom porszívózását már nem bírta ki... :D

    Szóval ez történt péntek délután. Nem tudtam mi a gond a routeren villog a LOS led.
    Restet és társai amit ilyenkor egy felhasználó tehet, de nem segített.

    Neztem a kábelt is, csúnya volt, de hát működött az és a párom azt mondta ő nem porszívózott arra (végül kiderült hogy ő adta a kegyelem döfést neki).
    Szóval vártam hátha magától megjavul, hátha csak a rendszer vagy az épülettel van valami, de nem javult reggelre sem, szóval szóltam a tulajdonosnak jelezze, hogy gáz van.

    Szépen elkönyveltem magamnak, hogy a hétvégén és még ki tudja meddig net nélkül maradunk.

    Azonban a hívás után fél órával kb, már szól a csengő és a kaputelefon, hogy itt vannak a szerelők. :Y

    Mutattam a kábelt hol lehet a gond elvágta és valóban azon a részen volt a “szakadás” kicserélte azon a részen és már minden rendben megy mai napig is.

    Ezzel csak azt szerettem volna mutatni, jog mekkora dimenzióbeli különbség van cégek között.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

Új hozzászólás Aktív témák