Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz mtomi95 #2402 üzenetére

    "Van mikor el-el megy. Most ezt simán betudom a fáknak! "

    Ma egy hete vágtunk ki újabb 2 akácfát (a tulaj tudtával és beleegyezésével). Kezdett olyankor is ingatag lenni a sebesség, amikor nem szokott. Az optikai rálátás újra biztosított, a sebesség is stabilabb ("csúcsidőn kívül" értendő), a pingek átlaga 6-7ms.

    "Speedtestben is indul 37-ről majd 20MBit-re fixálódik. Úgy a letöltések is 2 Megabyte/s-nál megállnak. Pedig azt hittem a Narás 25Mbites 3,2mbayte-ot fogja hozni, de ezek szerint komolyan veszik a szerződésben írtottakat a 20MBites csomagjukkal."

    Hasonló anomáliák újabban nálam is vannak. A speedtest.net mérés közben néha 90Mb/s sebességet is mutat, a vége 62-65Mb/s között van (ha nem böngészőből, hanem a mérő alkalmazásukkal mérem, ennél is nagyobb sebességeket kapok). A többszálas letöltés közben tartósan elérhető sebesség 45-48Mb/s.
    Mielőtt ilyen értékeket mutatott a speedtest, azelőtt 54,3Mb/s volt a mérés vége (mérés alatt folyamatosan növekvő sebességet mutatott), a tényleges letöltési sebesség tartósan is elérte/átlépte az 50Mb/s értéket.
    Itt nem csak a speedtest-nél változhatott valami...
    (több gépen, több platformon ugyanazok az eredmények, 50/3 csomag)

    "Számlát is 3 havit küldenek ki itt egyszerre, azt mondták ők így szokták."

    Mindegyiken rajta van a befizetési határidő, havonta kell fizetni.

  • matej013

    csendes tag

    válasz mtomi95 #2402 üzenetére

    A sebességgel és a stabilitással kapcsolatban.

    Sajna ilyen a mikrós net. :D Mi már 9 éve vagyunk a Naracom flottájában, az elején bitang stabil volt, szerintem azért, mert pont akkor voltak a beruházások és fejlesztések. Szerintem azok voltak az utolsók is. :D

    Szívesen váltottam volna már más szolgáltatóra, de egyedül a Telekom játszhat még nálunk, ők pedig a tv-t és a telefont is ránk akarják sózni, másképp nem megy. Úgy kapnék 50 mbit-es netet havi 7000 Ft környékén.

    De akármilyen retek is a kapcsolat, szerintem sehol máshol nem lehet kapni 2300 Ft-ért 10 mbit-es netet (ja, nekünk még ez a sávszélesség van). Ha néha-néha még meg is szakad a kapcsolat.

    Amit nagyon bánok, hogy emiatt azért már nem nagyon lehet online játékokat játszani. Amikor jó a kapcsolat, akkor az ember elfoglalt, amikor éppenséggel egy kicsit ráérne akkor meg egyáltalán nincs net. :D

    A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

Új hozzászólás Aktív témák