Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz új kérdező #616 üzenetére

    Jujj, ez így reggel picit kusza nekem! :DDD
    Hány fokos a tetőd dőlésszöge? Ha oldalról ránézel, és a tető két síkja pont derékszöget zár be, akkor 45°-os. Ilyen esetben, vagy meredekebb tetőnél polikristályos napelemek közül válogass. 30° alatt már annyival jobb a monokristályos, hogy visszahozza a felárat. A kettő közötti 15° esetén az ár döntsön szerintem.

    SolarEdge technológia nagyon jó, ha van egy árnyékoló tényező, ami befolyásolná a termelést, vagy ha nagyon sok síkba van tördelve a tető. Ha van egy szép egybefüggő tetősíkod, amit nem árnyékol semmi (még vezeték sem), akkor feleslege pénzkiadás szerintem.

    Invertert én mindig a napelemekhez méretezek, sztring-kialakítás alapján szoktam választani. Gyártókból preferálom a Froniust általában, mert évek óta megbízhatóan teljesít több rendszeremben, de ez nem jelenti azt, hogy más rossz lenne! Van egy rakás Growattos rendszerem is, egyikkel sincs baj, pedig már a garancia rég lejárt róluk (elsők között telepítettünk Growattos rendszereket). A kulcs a jó méretezés. Kaco és Astrasun inverterekkel nincs saját tapasztalatom, pletykákra, mendemondákra pedig nem alkotok véleményt, olyat kell kérdezni, aki használja több éve. Nem hiszem, hogy rosszabbak lennének bárminél, de tényleg nincs szerviztapasztalatom velük...

    A JRC nem mindenható üveggömb, de így is a legpontosabb, ha egy átlagos rendszert nézünk egy átlagos évben. Nem tesz különbséget poli és mono között, ezt is átlagban nézi.

    A 3 fázist egyben számlázza ki Neked a szolgáltató. Amikor Te visszatáplálsz, akkor ugyan így egyben fogja elszámolni azt. Tehát hiába táplálsz vissza csak 1 fázison, mind a három fogyasztásából együttesen vonja le. Egyedül az amperitás miatt lehet szűk a keresztmetszeted, mert 1x16A-re 3,6os inverter megy rá maximum.

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák