Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz FamulusSolar #3812 üzenetére

    Soha nem értettem, hogy miért nem tetszik valakinek, hogy a kivitelező kér előleget. Azért itt az ember milliókról beszél, és a megrendelő lecsekkolja a kivitelezőt, meg ilyen-olyan biztosítékot kér, meg számon-kéri, hogy mit csinált tavaly, meg mi mással foglalkozik még, de a kivitelező egy személyi igazolványt se merjen elkérni, mert az ütközik a GDPR-al, meg mi az, hogy előleget mer kérni, tán nem bízik meg benne, vagy nem elég a szava? Kicsit el van billenve a mérleg, az az én magánvéleményem - mondom ezt úgy, hogy poroslábú alkalmazott vagyok, akit nem érint a dolog. Van, aki nem akar fizetni, van aki fizet, csak épp fél-másfél év múlva. Persze a vállalkozónak az ÁFÁ-t rég be kellett fizetnie már. Egy kis cégnél ez akár likviditási gondot is jelenthet. Egy nagyobb cég nyilván tud várni, vagy épp behajtatni, de érted...
    Az én szememben, aki nem akar előre fizetni legalább 27%-ot (ÁFA), az nyugodtan sétáljon tovább, sőt, én a felét előre kérném, a másik felét meg utána. De ez én vagyok, ez az én véleményem, nálunk is másképp gondolkodnak a cégvezetők. A parkokat pl. felépítettük először, és csak utána adtuk el, így már nem volt min gondolkodni...

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák