Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz cspety #1547 üzenetére

    Hali,

    mind a Galvo, mind a Growatt, mind a SolarEdge inverterek jók Neked ekkora rendszerekhez! A Galvonak külön örülök, hogy újra elkezdték importálni, és nem erőltetik már kis rendszerekhez az 1000V-os invertereket! :K

    Napelemeknél nekem az a véleményem, hogy nincs akkora különbség, mint azt az árak sejtetik, bár az utóbbi időben szerencsére egyre mérsékeltebbek az árkülönbségek.
    A Bauer napelem pl. ugyan azt a cellát használta amikor utoljára néztem, mint más kínai gyár. Sharp rendszert összesen 1 darabot telepítettem, de arról sem tudok azóta semmit (nem barátkozós típusú ügyfelek is akadnak), így releváns infókkal nem szolgálhatok (nem ástam magam bele).
    Poliból most a 275-285Wp közötti napelemek az elterjedtek, de monoból már inkább a 305-310Wp, így gondolom a 300Wp korábbi szállítás. Ez persze nem hátrány, inkább csak információ.

    Én azt mondom, nézz egységárakat (Ft/kWp), ill. még fontosabb maga kivitelező!

    Ez megint egy nesze semmi fogd meg jól válasz volt, de azért remélem annyi érződik belőle, hogy legalább hibás elgondolás nincs köztük! :)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák