Új hozzászólás Aktív témák

  • TonTomika

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem egy Sapphire HD4850 1Gb-os VGA-t, ami sajnos referencia hűtős. Abból is az a fajta, aminek csak egy része réz, a többi alu.

    Az emberkénél terhelés alatt olyan 70-80 fok között mozgott, mesélte, hogy volt olyan amikor beállt a hűtő és 120 fokot mutatott a rendszer. :Y (Hétfőig van próbagarim, le tudom e tesztelni, hogy történt e valami baja? Ha igen mivel?)
    Helyszínen ment, működött minden. (Teszteltük játékkal, meg azzal a szőrös-fánkos tesztprogival) Volt még mellé egy Zalman VF700-as hűtő is, de azt eladom.

    Hűtés:

    Accelero S1 rev. 2 + 12cm venti sajnos a mérete miatt nem igazán jöhet szóba.
    Accelero Twin turbo -> sokan ajánlottátok, megfontolandó, főleg hogy elvileg rá lehet kötni a kártya PWM csatlakozójára?!?!?!
    Zalman VF1000 -> Ez vajon rámegy a kártyára? Ha igen mennyire jó?
    Thermalright V2 -> Gondoltam még erre + természetesen sünök, illetve cooler rá
    Thermalright T-Rad2 -> Ez a dolog tetszik eddig a legjobban, két darab ilyen ventivel, esetleg egy 12-essel.

    Fontos:

    Rá tudjam applikálni a VGA PWM szabályzójára, (kis barkács belefér) lehetőleg halk, és hűvös, megbízható legyen! Van átalakító, avagy célszerű magamnak készíteni?
    Tuningolni nem akarom!

    Amire még gondoltam:
    Ilyen borda de itt sajnos, mögötte a kis szürke izéket (nem tudom a nevét) nem hűti.
    Érdemes e szétfaragni a ref. hűtést, és azt használni megfelelő pasztázással a memóriákra és más egyebekre, avagy használjak gyári bordákat, amiket esetleg adnak, vagy faragjak saját készítésűt? (öntapadó alus fóliacuccal rögzítve)

    Előre is nagyon köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák