Új hozzászólás Aktív témák

  • Dell XPS

    veterán

    válasz Nimrod #213 üzenetére

    Szia!

    Ne érezd magad rosszul, hiszen nagyon jól csinálod a teljesítménytúrákat. Az 5-ös átlag igen biztonságos jó tempó. Ebbe belefér az eltévedés, nehezebb terep, hosszabb pihenés, (nem megfelelő ellátás) szóval megvan a túra. Nem tudom mennyre ragaszkodsz a bakancshoz, de én Magyarországon nem tartom szükségesnek. Szerintem az ADIDAS cipők félelmetes skálát nyújtanak mindenki számára (testsúly, terhelés, terepviszonyok), hogy egy túrán biztonságosan, kényelmesen végig tudjon menni. Természetesen minden cipőt be kell törni, ez ráidomul a lábunkra (nem részletezném) és innentől kezdve nem jelent mentális problémát, nem ez fog hátráltatni bennünket a túra teljesítésében. Amikor egy cipőre (ami egyébként a legfontosabb tényező) rátalálunk, akkor fogjuk igazán érezni, hogy ez mekkora előnyt jelent, azaz marad a fizikális lét. Én is nagyon sokáig keresgéltem és rengeteg problémával küszködtem, mire megtaláltam a megfelelőt. Valóban a túrák során egy számmal nagyobb cipőt kell viselni (hiszen bedagad a lábunk), így nem okoz fájdalmat, feltörést, körömleválást. Mivel a cipőről kérdeztél, szorosan hozzátartozik egy jó zokni, amiben nincs varrás és így már szinte képtelenség a bejáratot cipővel, hogy feltörje a lábadat. Ez már csak egy adalék, hogy komoly lejtők előtt meghúzzuk a cipőfűzőt, utána visszaengedjük. Hát ennyit a cipőről... A teljesítmény túrákon mindig az a lényeg, hogy a megadott szintidőn belül beérjél, ha ez csak egy perc, akkor is győztes vagy, ebben ez a lényeg.
    Üdv.
    Zoltán

    Üdv, Dell XPS

Új hozzászólás Aktív témák