Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    Ha VHD-ről bootolunk (Win2k8R2), akkor hogy tudjuk a fizikai lemez betűjelét módosítani? Sajna, pont olyan betűjelet kap, ahova egy másik VHD-t csatolnék.
    Kaptunk egy tartalékszervert és ha VHD-ba mentem a rendszert direktbe a másik szerverre, akkor elvileg csak a újraindítás után a boot menüben kiválasztom a VHD-hoz tartozó mentést és indul, ezután kézzel csak egy másik meghajtót kell felcsatolni a tartalékon.
    Amúgy alapból egy Ubuntu szerver fut, ami Sambán át megosztja az NTFS partíció gyökerét, hogy ide menthessük a VHD-t.
    Még nincs automatizálva és még nem próbáltam, ha felülírom a VHD-t egy másikkal, ugyanolyan néven, ugyanúgy be tudja-e bootolni, vagy nem csak a fájlnevet nézi a windows boot managere.
    Viszont ha valaki Samba megosztásra akar menteni, akkor a strict allocation opcónak nézzen utánna, mert amíg nem vittem fel ezt a paramétert, addig a mentéseket elszúrta. Ha egy meglevő mentést másoltam, minden ok volt, de ha közvetlenül oda mentettem, akkor a Windows nem tudta felcsatolni.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák