Új hozzászólás Aktív témák

  • szagnes69

    aktív tag

    Szép napot!
    Segítséget szeretnék kérni. Egy öregecske informatika tanár vagyok és eddig a számtech teremben egy kisebb szerver végezte a dolgát, windows szerver 2008-as operációs rendszer volt rajta. 2011-ben kaptuk egy pályázat keretében, akkor beállították nekünk, de azóta nem mertem sok mindent csinálni rajta. Kizárólag annyi volt a feladata, hogy a teremben lévő tanulói gépek voltak vele egy tartományban és a gyerekek a szerveren lévő mappába dolgoztak. Sajnos most tönkrement a winchester, újat kapott a gép és Windows szerver 2016-os operációs rendszer került rá, de a beállításokat már nem tudták megcsinálni. A sulinak nincsen tapasztalt rendszergazdája, azok az informatikusok, akiket megkerestünk nem értenek hozzá. Kerestem könyvet, a 2008-ashoz még volt nekem, amiből el tudjak indulni, de a 2016-os nem találtam. Van valamilyen oldal, ahol esetleg az alapbeállításokhoz szükséges lépések le vannak írva? Nem vagyok teljesen fogalmatlan a témában, és most sem szeretném másra használni a szervert, csak fájlmegosztásra, de nem szeretném minden óra előtt az anyagokat a gépekre másolgatni.
    Nyugodtan írjátok meg, ha nem javasoljátok, hogy próbálkozzak vele, mert nagy feladat lehet.
    Köszönöm előre is a válaszokat.
    Sziasztok! :)

Új hozzászólás Aktív témák