Új hozzászólás Aktív témák

  • nyikszi

    őstag

    Sziasztok! Nem biztos, hogy idetartozik szorosan, de hátha találkozott már valaki ilyennel. Van egy Linksys WAP54G AP. Nem üzemelt eddig, de mivel a számtech teremben állandóan vacakol a wifi, gondoltam jó lesz ez még oda, hogy szét szórja. Be is állítottam, SSID-t hagytam gyárilag "linksys"-en. Telefonon kipróbáltam, ment is szépen egyből. Majd a gépeken is beállítottam, de pár windows10-es (van még win7-es gép, de cseréjük folyamatban, azokon nem is volt probléma) kiírta, hogy nem tud csatlakozni, majd kikapcsoltam a wifit és újra vissza és látom, hogy az SSID-nek "linksys 2"-t látják és simán csatlakoznak is hozzá. Miért? Van amelyik win10-es gép automatán tudott csatlakozni a "linksys 2"-re. (Azt ne kérdezzétek, hogy miért nem UTP-vel vannak a gépek kapcsolódva a hálóra (switchre), szerver nincs.)

    Másik kérdésem, hogy létezik olyan program, amit elindítok és tudom távolról vezérelni a gépeket? Teamviewert ismerem, de az elvileg fizetős. Előre is kösz a válaszokat!

    ''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Új hozzászólás Aktív témák