Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alba-regia

    aktív tag

    válasz MC Pite #17475 üzenetére

    Én sem elégedetlenkedek, de a technika elhalad mellettük. És itt filléres, hétköznapi dolgokról van szó. Nyilván egy Zenittel is lehet kiváló képeket lőni. Szipál Martin is egy D5000-et vagy 5100-at használ (pontosan nem emlékszem) meg egy Lumixot. Ha a besorolásokat nézzük, akkor a gyártók szerint haladó amatőr lenne? :D

    Ha meg a DxO szenzortesztjeit vesszük alapul, a D3300 elég sok profi gépet maga mögé utasít. Szóval nem rossz ez egyik sem. Nekem például nem hiányzik a kihajtható kijelző, de van helyzet, amikor hasznos lenne.

    Nyilván nem fb-ra akarok posztolni D610-zel, csak összehasonlításként írtam. Egy 20-30 ezer forintos táblagépben is már rengeteg hasznos elektronika van. Ezek meg fejlesztésként fogják eladni ezeket az elkövetkezendő években. Mert megtehetik.

    [ Szerkesztve ]

  • szabolcs1975

    aktív tag

    válasz MC Pite #17475 üzenetére

    Az emberek ennek ellenére D800-at akarnak. Egy kicsit úgy érzem a Canon-nál, és a Sony-nál is, mint a ronda nőknél, akik kedvességgel akarják kompenzálni a kevésbé előnyös külsejüket...a kérdés lehet-e ?

    A Dxomark mérései szerint, az első 5ből 4 Nikon szenzor, amit nem nagyon kell magyarázni. A kérdés már csak annyi, hogy az emberek a nagyobb színmélységért, alacsonyabb zajért, nagyobb dinamikáért vagy a kihajtható kijelzőért, és a közvetlen Facebookra posztolásért hajlandóak-e fizetni ebben a szegmensben. A TIPA már vélemnyt nyílváníitott, ők leszarták a Featurokat. Más megközelítésből, a Canon, Sony, Pentax pont azért tett be mindent a gépeibe, hogy megpróbálja ellensúlyozni a Nikon szenzorok nyomasztó fölényét. A valós performance-ban valamilyen szinten a Canon tud parnter lenni, a hajszállal erősebb lencséivel, és jobb fókuszával, a többieknek marad a kihajtható képernyő és a Wirless.

    Tovább gondolva, egy profit nem hiszem, hogy érdekelni fog a Facebook posztolás. az lw, vagy a kihajtható kijelző...ő pontos fókuszt és alcsony zajt akar, és amelyik gép ebben a legjobb azt fogja venni. Aki pedig más feature-t szeretne, az vesz Sony-t vagy Pentax-ot, esetleg MILC-et, mert ők szemmel láthatólag ebbe az irányba mozdultak el. Szerintem nem csinálják ezt olyan rosszul még akkor sem, ha fölültervezték az idei profitot...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák