Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz choco01 #19599 üzenetére

    A 4fps működhet, míg a buffer be nem telik.

    A buffer pedig annak függvényében telik, hogy:
    1) amekkora a buffer mérete
    2) amekkora a tárolni kívánt képfájl mérete
    3) amilyen gyorsan írni tudja a fájlt ki a bufferből a kártyára, miközben az új képek esnek be a bufferbe

    Tehát "azonnal megmondom" recept nem nagyon van első ránézésre, hogy milyen sebességű kártyánál hány képet tudsz a maximum (esetünkben 4) fps-el ellőni, mielőtt kezdene lassulni betelt buffer miatt a sztori. Ehhez kell már egy kis matek.

    Figy, ha tele vagy, vedd a gyorsabb karit. Nekem mindegy :U és Neked meg tudnod kell, mit veszel. A 4 fps tipikusan az a kategória már, ami az "alkalomadtán szükség lenne rá" -ra sem jó. :D :N Magyarul, nem sok mindenre jó, nekem is 4fps-es vázam van és más, mint egy 6-8 fps-es daragép (nem beszélve a 10+ fps-es varrógépekről) :U Igazi pillanatot 4 fps-el még nehéz hajszálpontosra elkapni, például egy medencébe ugró vizibalettos embert 4 fps-el lekapsz, nem biztos, hogy meglesz egyetlen képkockán az a pillanat ami kell Neked: vagy már csuklóig vízben lesz, vagy még egy tenyérnyit a víz felett, vagy ilyesmi, de pont nem ott, ahova Te akarod. 2:24 körülre gondolok..

    Családi gyerekfutkározás-lövésre persze tökjó.

    No, szerintem túltárgyaltuk. Vedd azt, amit jónak gondolsz és majd kiderül Számodra, jól döntöttél-e :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák