Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    addikt

    válasz nLali #109341 üzenetére

    Saját tákolmány. Kényelmes, nem izoláló cuccot akartam, mert home officeban, csöndes környezetben dolgozom, de sokszor feleség is, vagy a gyerekek szólnak hozzám, stb.

    Na erre az egyik evidens megoldás a nyitott fejes, de az kevésbé mászkálós műfaj, ami nem ideális gyerekek mellett. Sokszor megyek ide-oda házon belül is bármiért, erre a klasszikus flathead earbudok váltak be nap közben. Ellenben akármit próbáltam, hangminőségben csak kompromisszumokat kaptam.
    A mindennapi hallgatós szeretett cuccaim között fejesből a Grado Hemp-et érdemes említeni, fülesből Tulku 7 armatúrás G7-ese, vagy a kéréseim alapján egyénileg hangolt elektrosztatikus EJ07, SoftEars RSV, Beyerdynamic Xelento váltogatva elég magasra teszi a lécet. Mind részletes, tiszta, hatalmas terű holografikus élményt ad, természetes hanggal, tisztességes kiterjesztéssel minden tartományban.
    Mellettük elfér a gyűjteményben játszós, egyénire tuningolt HE400se, vagy épp IEM-ek közül a szintén méltán nagyra értékelt Tanchjim Oxygen, Mangird Tea, Periodic BE, Etymotic ER3XR, szóval nem ragaszkodom hozzá, hogy csak a nagyon drága izék szólhatnak jól.

    Viszont commercial earbudokból még a 300$-os VE Zen 3.0 is hatalmas hiányérzetet hagyott bennem ezek mellett, inkább nekiálltam házakat, drivereket rendelni, mindenféle tuningkelléket, és jópár iterációt kísérleteztem. A Phoenix már megütötte azt a szintet, amit termékként kezelve is fel mertem vállalni. Némi korlátozott világhírre jó volt, USA-tól Finnországon meg a környező országokon át a hazai vevőkig bőven pozitív visszajelzést rá. Linkelt FB oldalon lévő youtube reviewk közül Paulwasabii-ét érdemes nézni, jól pontokba szedte az erősségeit, és gyengeségeit, ahogy én is éreztem.

    És innen jött egy komolyabb technikai ugrás. Vagy kettő, mert kicsit formátumot és hangolást váltva eljutottam a mostani prototípusokig.

    RetepNyaraB most a 600 Ohm-os Infaustus-t nyúzza:

    Ez 100dB érzékenységű Beryllium driver. Extrém merev és könnyű membrán, amiből általában V hangot szoktak kihozni, pedig egy kis odafigyeléssel olyan élő középtartománya van, hogy... Ne én dícsérjem, azért adtam oda a prototípust tesztelni.

    Meglepően vállalható hangja van gyenge forrásról is, de skálázódik a végtelenségig. Szantálfa CNC-mart háza van, Furukawa C2200 réz kábellel szerelt MMCX kábellel.

    A másik prototípus pedig a Phoenix SE, a Phoenix újragondolása. Mindent, amit az első verzióban gyengeségként éltem meg, sikerült alaposan javítani. Ez most fix, saját készítésű kábeles változat, Hakugei ezüst - 7N réz hibrid vezetékből fontam, ródiumborítású pentaconn csatlakozóval.


    Ez 300 Ohm-os extrém erős mágnessel szerelt zafír PET driveres, és hogy melyik a jobb a kettő közüll... Na azt nehéz megmondani. Forrás és hangulatfüggő, mindkettő egy szint. A Phoenix SE kicsit direktebb, energikusabb, az Infaustus egy lehelletnyivel visszafogottabb, aztán majd írnak róla azok, akik próbálták.


    Jellemzően Astell&Kern SR35-ről hallgatok rajtuk zenét, asztalnál ifi xDSD Gryphon, vagy Hiby RS2 (R2R DAC) - Spartan Helot 2X kombóval, de elborultabb esetben akár közvetlenül Nintendo-val hajtva is jó :)

Új hozzászólás Aktív témák