Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz *Ropi* #34382 üzenetére

    A580 vázam van 16-50 2.8 SSM, és egy Minolta Big Beercan obival.
    Több dolog miatt váltok Canon-ra;

    1.) Ismerőseim is Canon-osak, és így jobban tudunk majd csereberélni ritkábban használt dolgokat.

    2.) A használt piac eléggé lapos Sony vonalon, nincs nagy választék.

    3.) Van pár Praktica B bajonettes lencsém, amiket csak MILC-re és Canon vázra lehet rakni. Jobban szeretem az optikai keresőt, így nálam marad a Canon emiatt is.

    4.) A videózás nálam fontos, de nem szoktam AF-et használni, viszont manuális záridő és rekesz esetén szükségem lenne Auto ISO-ra, amit az A580 nem tud. Tudtommal a canon-ok ezt tudják.

    5.) Az A580-on nincs AF finomhangolás.

    6.) Magic Lantern (60D és 7D előnyben)

    7.) Sony-nál AF téren csak az SSM lencsék jók, de ezek drágák és ritkák használtan.

    A 4. és 5. pontot meg tudnám oldani pl. egy A77-tel, de akkor kb. ugyanott vagyok az SLT technológia miatt, mint a kevésbé jó Canon érzékelők, plusz a többi pontban leírt hátrányok.

    A 60D képminősége is elég számomra. Sosem használtam ki a Sony nagyobb dinamikáját, jobb jel/zaj arányát.
    1600-as ISO felé szökőévente egyszer megyek, akkor is max próbaképpen, vagy véletlenül.
    Nem 100%-os nagytásban nézem a képeket. Évekig elég volt egy 6 MPixeles Minolta váz is nekem. :)

    Még valami: A 7D csavar lazulásos nyűgjét meg lehet előzni házilag valahogy?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák