Új hozzászólás Aktív témák

  • csacsi77

    senior tag

    válasz zolka78 #16050 üzenetére

    Szerintem egész jól használható a 650D-ben a folyamatos AF. Nem egy sebességbajnok, de DSÉR-vonalon egész hasznáható. Legalábbis nekem elég gyors volt. MM-ben próbáltam a 18-135 STM-el. A 30 cm-re lévő fényképezőgépről kb. 1,5-2 mp alatt állt élesre a 20 méterre lévő állványra. Nekem ez elég, ha számomra fontos videós vonalon gondolkodom (gyerek iskolai ünnepsége, nyaralás megörökítése, félig részeg rokonok eltárolása születésnapon stb.).
    A STM-es obi képe elég jó, bár tény nem túl fényerős. Összehasonlítottam például barátom 24-105-ös L-es obijával és az persze mindenhol jobb volt, de csak kicsivel. Annyit meg nekem nem ér meg az árkülönbözet. Ráadásul egy 6D-n volt alkalmam kipróbálni a videót a 24-105-el. Az AF ott katasztrofális volt, ráadásul csak gombnyomásra ment, automatán nem.
    Szóval ha a videó is fontos, akkor nincs más választásod, mint a 650D egy 18-135 STM-el vagy vársz a 70D bejelentéséig, ami remélem hamarosan lesz. Egy hét és meglátjuk. Bár rebesgetnek egy belépő DSLR-t, az meg tán az 1100D utódja lesz. Szóval egy hetet várjál.

    Öreg fater megoldja!!!!

Új hozzászólás Aktív témák