Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Oliverda #7094 üzenetére

    Nem akartam fokozni azzal, hogy "Rájöttem? Gondolod!?" :D

    "Szinte kizártnak tartom, hogy átterveznék a modult."

    A modult nem is kell, csak kisebbre szabni a L2-t vagy L3-at. (Amit az állítólagos moduláris felépítés által viszonylag könnyen meg tudnak tenni.)

    "ne felejtsük el, hogy már mégiscsak 8 magról van szó."

    FP SIMD egységek össz-bitszélessége:
    Orochi: 128 bit x 2 (ADD és MUL egy FMAC-on belül) x 2 x 4 = 2048 bit
    SandyB (4C): 256 bit x 2 x 4 = 2048 bit (shuffle nélkül)

    INT ALU-k:
    Orochi: 2 x 2 x 4 = 16
    SandyB (4C): 4 (ami egyszerre működhet) x 4 = 16

    (Megj.: ettől függetlenül INT IPC-ben nagyobb lehet az Orochi; SIMD-ben ki tudja.)

    A utóbbi mégis beéri 1 MB (256 KB/mag) L2 és 8 MB L3-mal. A komolyabb szerveres SandyB-kben persze 20 MB L3 lesz. Szerintem az Orochi esetén is inkább ott lesz a 8+8 MB-ra szükség. Ergo ésszerű lenne desktopon kizozni egy csökkentett L2 v. L3-as változatot, jóval kisebb lapkaméret mellett.

    "Itt pedig nem hasonlítottak semmihez semmit, pusztán csak kijelentették, hogy a számításaik alapján CMT esetében, 50%-nyi befektetett plusz szilíciumért cserébe 80% plusz számítási teljesítmény kapható egy x architektúra esetében."

    Attól még valamihez ésszerű hasonlítani... Gyakorlatilag pl. a Llanohoz.

    "Itt konkrétan azt mondják, hogy egy integer mag 12%-a egy teljes modulnak."

    Az lehet, de a frontend is nagyobb lett.

    "Két Llano mag (ami pont 2MB L2-t tartalmaz) ~32.0 mm². Egy Bulldozer modul (szintén 2MB L2-vel) pedig 30.9 mm². A gyártástechnológia azonos."

    Nos, akkor végülis +100%-ról beszélhetünk... Igaz, az INT ALU-k száma 12-ről 16-ra emelkedett. Az FP SIMD össz-bitszélesség nem nőtt, csak okosabb és rugalmasabb lett.

    "Majd ha már lesznek konkrét mérési eredmények, akkor már majd tudhatjuk, hogy kb. hasonló méret mellett mennyivel nagyobb teljesítménye van egy BD modulnak, ergo mennyire hatékony is valójában a CMT."

    Biztos nagyobb lesz, de kíváncsi leszek, mennyivel.

Új hozzászólás Aktív témák