Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    "ezzel szállítana űrhajósokat és rakományt bolygókörüli pályára, a Holdra, a Marsra és messzebbre is"

    Hogy a marsra azt értem vagyis nem de volt már róla szó csak arról nem hogy hova, miért minek, kit, meg úgy egyébként mi értelme lenne akárcak rövid távon is, de most ezen lendüljünk át. Messzebbre is? Hova ? :D Most én maradtam le vagy most már a Jupiter leigázásánál tartunk vagy épp hol ?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz opr #11 üzenetére

    ha meg találunk egy nagy kerek cuccot a föld alatt ilyen gyűrű formájút akkor már tudjuk hogyan kell felhívni Teal'c-et...

    Várj ilyet én is tudok. Gyakorlatilag ha elérjük hogy so-so összefogjon a föld minden népe, és csinálunk egy faszányos fúziós erőművet, amit sorozatgyártani tudunk olcsón, akkor lecserélhetjük paks 1-et semmi perc alatt. Ennek is kb ekkora realitása van, elméleti síkon is maximum döcögős teóriák vannak marsi bázis szintjén amikhez képest a hyperloop valóban egy vákumban működő triviális hokiasztal semmi több.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz opr #13 üzenetére

    "Le lehet ugatni ervek nelkul"
    Te egy nagy HA-ra építetted a scifidet, nem érveltél, még a célra is azt mondtad hogy elvileg van olyan ami megéri, mit érveljek egy olyan dologra ami a fejedben létezik csak?

    "hanem ~50 ev mulva, akkor mar baromsag, amit mondok? "
    A helyes válasz akkor a kérdésemre, hogy jelenleg elvi síkon sincs terítéken az egyébként is utópisztikus marsi célokon túl mutató "humánrakományos" projekt... Csak érdekelt hogy megint ki próbált licitálni muskira méghülyébb mégtávolabbi célokkal, de ezek szerint senki, csak a szokásos to the moon jellegű kötlői túlzás volt a hírben.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gargouille #18 üzenetére

    "a starship viszont ebben a hónapban elindul"
    Legyen úgy. Ettől még a kérdésemre nem válasz...

    "Pár éve az is ugyanilyen köznevetség tárgya volt, hogy egy rakéta egyben visszatérjen és leszálljon függőlegesen."
    Pár éve is azt mondtam, hogy egy államilag agyonpénzelt szervezet nem fog gazdaságossági szempontokat figyelembe venni rakéták és gyorsító fokozatok tervezésekor. Egy magán cég igen. Még mindig nem válasz a kérdésemre.

    "Ha ugyanerre a szintre eljut pár év alatt a starship is,"
    Ha. Ha nem? Akkor ez nem is érv? Megint úgy kezdjük az egészet, hogy ha igaz a biblia akkor... Amikor így kezdesz egy érvelést onnantól nincs miről beszélgetni az a baj.

    " rutinszerűen menjünk a holdra vagy akár a marsra"
    Az a baj hogy a holdra még csak csak megértem hogy miért, mert kvázi közel van, mert mondjuk lehet elég jó eszközöket kitenni csillagászati, aszteroida figyelő, meg társai szinten, a h3 projekt miatt is lehet értelme, ha beüt a gáz azért haza lehet juttatni embereket... A mars jelenleg egy teljesen indokolatlan dolog, és azon túl hogy rohadt messze van, teljesen értéktelen, értelmetlen, és fölösleges oda humán missziót tenni a belátható jövőben. Ha beüt a sz@r akkor mindenki ott hal meg mert visszafele nem nagy az ablak...

    Minek? De tényleg? Ne viccelj már a hol laknak majd a hódító űrhonfoglalók kérdésre is ilyen előreküldünk olyan robotokat amik cgi-ban léteznek csak, meg majd a föld alatt építünk másik ég cgi-ban se létező robotokkal bázist, meg... Segítek. A mélytengeri felderítések és térképezések elődleges mozgatórugója nem az hogy megnézzék milyen halak vannak lent, hanem rohadtul sok nyersanyag hever konkrétan a tengerfenéken amit "viszonylag" könnyen fel lehetne kapkodni, mondjuk úgy 1000 milliárdos nagyságrendben könnyebben mint beimportálni a marsról...

    Az volt a kérdésem ha elolvastad amit írtam, hogy azon túl hogy szerintem a marsi kolónia tervei a vezérnek ugyanolyan lázálom mint sok más hasonló agymenése, marketinges szempontból értelmezhető csak, de ki mondta és miért meg minek hogy és azon is túl, mert annak aztán pláne rohadtul semmi értelme nincs jelenlegi tudásunk szerint. De megint oda jutottunk hogy vakon szajkózzátok hogy de nem láttad???? Leszáll. Nem lehetne ezen már túllendülni?...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz opr #19 üzenetére

    Szerintem keresd ki az alpári stílust az értelmező kéziszótárban, mert teljesen más elképzelésed van róla mint úgy kb mindenki másnak a világon. De jó látni hogy én alpári vagyok egy b+ nélkül, de te megengeded magadnak ezt a stílust és személyeskedést... Ez is engem minősít gondolom :U

    "Erre volt a valasz az, hogy az ur szarasig van nyersanyaggal meg eroforrassal. EZ az ertelme."

    És ezt metánhajtású rakétával fogjuk begyűjteni... Nincs több kérdésem... Az megvan hogy jelenleg iszonyatos mennyiségű nyersanyaghoz konkrétan nem férünk hozzá mert azon a szinten vagyunk? Délisarkon mit is bányászunk? Egy marék 0/24-es kutatóállomás meg másik marék nyári van pedig ezen a bolygón van és nincs kozmikus sugárzás, normális a gravitáció, van légkör, jelentős mennyiségű cucc van lent az fix, tudnánk küldeni gépeket meg ami kell, kaját vizet, bárit. Aztán... Semmit se hordunk onnan ugye? Ugye. A marshoz képest ez konkrétan Bali nyáron koktéllal a kézben egy marék lenge fűszoknyás félmeztelen lánnyal. Ott a mélytengeri bányászat is. Az hogy áll? Kb sehogy, pedig ott hever a tengerfenéken lent brutális mennyiségű fém és egyéb finomság amiket csak fel kéne kapkodni... Itt meg azzal érvelünk hogy majd a marsról meg mégtávolabbról hordjuk majd ide a nyersanyagot, amikor a saját bolygónkon nem tudunk kitermelni dolgokat mert "mélyen" van vagy mert "hideg" van. Nem érzed a brutális abszurditást az egész mondandódban? Olyan mint amikor az 5 éves lányom festő balerina szülésznőgyógyász akar lenni egyszerre. Csak az cuki. Ez meg nem.

    De köszönöm hogy bemutattad az alpári sítlust, bár nem hiszem hogy én valaha meg mertem e ütni ezt itt a ph-n majd 16 év alatt de azért sok mindent elmond rólad meg hogy miért gondolod úgy ahogy :K

  • #56573440

    törölt tag

    válasz opr #24 üzenetére

    Mint a példa mutatja egyikünk a realitás talaján próbál mozogni, a másikunk meg scifit ír. Tippelhetsz melyik user a melyik...

    Dobálóztok itt ilyenekkel, hogy ez az első lépés hogy végtelen nyersanyagot hozzunk ide, meg milliós marsi kolóniát lehet építeni más szerint, holott ezek vágyálmok jelenleg, jövőbe merengő képzetek, beláthatatlan távolságú célok. Puszta ígéret semmi több

    Amikhez a technológia nyomokban sincs meg. Nem azt mondom hogy nem lehet lépkedni errefele, de ez jelenleg nem realitás, és aki erről úgy beszél hogy ez az lesz, az hazudik. Még egyszer: tele vagyunk a földön is elérhetetlen nyersanyaggal, amikhez hozzá se tudunk szagolni annak ellenére hogy itt vannak a "sarkon" és egy laza sétagalopp műszakilag ahhoz képest amit vízionáltok. Az összes eddigi kutatás arra mutat, hogy az ember nem képes hosszabb ideig az űben, vagy akár a marson is létezni, mert a kb harmad annyi gravitáció és a kozmikus sugárzás rövid úton hazavágja a szervezetet a szarporodásnak meg szintén nem kedvez.

    Ez is olyan mint a fúzió, hogy oké, látjuk hogy működik mert reggel felkel este nyugszik ott van az égen, és egész jó elképzelésünk van róla hogy hogyan működik. Ettől még pl olyan szinteket kéne megugrani amire jelenleg nincs válaszunk, és nagyon nem biztos hogy ezt pénzzel és akarattal pusztán meg lehet oldani. Pl a baromi erős neutron sugárzással konkrétan nem tudunk mit kezdeni ami a reaktor anyagszerkezetét változtatja meg iszonyat gyorsan, erre építettek egy bazinagy tesztlabort, de sokkal előrébb nem jutottunk azóta se. Ez is ilyen.

    Nem ismert és laborban vagy akár elméleti síkon se létezik olyan technológia amivel akárcsak egy hosszabb űrutazás során meg tudjuk védeni az emberi szervezetet a sugárzástól. Lehet azt mondani hogy ez az első lépés a multigalaktikus emberiség kialakulásához ahogy a tűz is az első lépés volt a hodraszálláshoz, de valljuk be kicsit több elképzelésünk van most az űrutazásról mint az ősembernek volt, és még mindig nagyon nem látszik semmi megoldás, amikor musk már úgy beszél a marsi útról hogy az micsoda mókás mozizás bulikázás, lesz közösségi terekkel meg mindennel. Lehet hogy ez az első lépés valami fele. A realitás meg az, hogy kb milliárdnyi lépésre jelenleg vonogatjuk a vállunkat mert a "cél" elképzelhetetlenül messze van, de úgy beszéltek róla mint egy reális alternatíva.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz opr #40 üzenetére

    Értelmeztem, sajnos nem azonos az álláspont. Én egy nagyon erős skepticizmust képviselek, te meg nem. És ezért nem érted a helyzetet. Ahogy a lányom is hiszi hogy balerina festő szülész nőgyógyász lesz ha felnő, úgy én tudom hogy lehet orvos, és hobbiból festhet és tancolhat is, de előbb meg kéne ugrani az iskola alkalmasságit, amihez hegyeket kell megmászni, mert a toketlen orvosok miatt évekig szar hallása volt, így sokat kell dolgozni a beszédén , és ez csak egy, a hegyekben előtte tornyosuló dolgok közül. Ez is egy ilyen dolog. Nem tartok kizártnak ilyen célokat. De nem ezekkel az eszközökkel, ezekkel a módszerekkel, nem ebben a környezetben. Vincze1 nagyon jól leírta mi kell ahhoz hogy ez csak papíron működjön, olyan brutális fejlődési ugrás, amit eddig a föld nem látott az első elolenytol napjainkig összesen. És ennek a nyoma sincs meg, bakker még mindig vélt sérelmek miatt írjuk egymást ha nem tűnt fel. Nyomorultul primitív lények vagyunk...

Új hozzászólás Aktív témák