Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gargouille #18 üzenetére

    "a starship viszont ebben a hónapban elindul"
    Legyen úgy. Ettől még a kérdésemre nem válasz...

    "Pár éve az is ugyanilyen köznevetség tárgya volt, hogy egy rakéta egyben visszatérjen és leszálljon függőlegesen."
    Pár éve is azt mondtam, hogy egy államilag agyonpénzelt szervezet nem fog gazdaságossági szempontokat figyelembe venni rakéták és gyorsító fokozatok tervezésekor. Egy magán cég igen. Még mindig nem válasz a kérdésemre.

    "Ha ugyanerre a szintre eljut pár év alatt a starship is,"
    Ha. Ha nem? Akkor ez nem is érv? Megint úgy kezdjük az egészet, hogy ha igaz a biblia akkor... Amikor így kezdesz egy érvelést onnantól nincs miről beszélgetni az a baj.

    " rutinszerűen menjünk a holdra vagy akár a marsra"
    Az a baj hogy a holdra még csak csak megértem hogy miért, mert kvázi közel van, mert mondjuk lehet elég jó eszközöket kitenni csillagászati, aszteroida figyelő, meg társai szinten, a h3 projekt miatt is lehet értelme, ha beüt a gáz azért haza lehet juttatni embereket... A mars jelenleg egy teljesen indokolatlan dolog, és azon túl hogy rohadt messze van, teljesen értéktelen, értelmetlen, és fölösleges oda humán missziót tenni a belátható jövőben. Ha beüt a sz@r akkor mindenki ott hal meg mert visszafele nem nagy az ablak...

    Minek? De tényleg? Ne viccelj már a hol laknak majd a hódító űrhonfoglalók kérdésre is ilyen előreküldünk olyan robotokat amik cgi-ban léteznek csak, meg majd a föld alatt építünk másik ég cgi-ban se létező robotokkal bázist, meg... Segítek. A mélytengeri felderítések és térképezések elődleges mozgatórugója nem az hogy megnézzék milyen halak vannak lent, hanem rohadtul sok nyersanyag hever konkrétan a tengerfenéken amit "viszonylag" könnyen fel lehetne kapkodni, mondjuk úgy 1000 milliárdos nagyságrendben könnyebben mint beimportálni a marsról...

    Az volt a kérdésem ha elolvastad amit írtam, hogy azon túl hogy szerintem a marsi kolónia tervei a vezérnek ugyanolyan lázálom mint sok más hasonló agymenése, marketinges szempontból értelmezhető csak, de ki mondta és miért meg minek hogy és azon is túl, mert annak aztán pláne rohadtul semmi értelme nincs jelenlegi tudásunk szerint. De megint oda jutottunk hogy vakon szajkózzátok hogy de nem láttad???? Leszáll. Nem lehetne ezen már túllendülni?...

Új hozzászólás Aktív témák