Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz #82860288 #65864 üzenetére

    Az, hogy mi a "jó" az neked és nekem két külön dolog. Ha a privacy badgert, ublock origint, a facebook container-t, és a Enhanced Tracking Protection vesszük, akkor:

    Mint elsődleges védvonal, és egyben legdinamikusabb és szabályozhatóbb védelem, nálm a ublock origin van fent, és az is annak hard módjában. Ez azt jelenti, hogy ha van egy bonyolultabb weboldal, akkor 1x körben fél, egy perc azzal elmegy, hogy engedélyezgetetm, hogy mely elemek, és azoknak kiszolgálói töltődhetnek be (ha egyáltalán kell ezzel bajlódni). De így alapból látom, hogy pl az akartna betölteni facebook cuccot, vagy valamit ami -mivel minden oldalt így betöltve feltűnik- olyat ami biztos hogy szügségtelen számomra, és biztos, hogy nem töri meg az oldal funkcionalitását. [persze ha vissza-vissza térek az oldalra, akkor 2 katt elmenteni állandóra a minimum betöltendő cuccok listáját, így ez csak a ritka, vagy egyszeri látogatásokra értendő]
    Lehet, hogy illene, de én a külön szabályletöltősdi, feliratkozósdi részével nem is foglalkozok, mert az ilyen alapvédelem mellett redundásnak érződik. (és tudom, hogy még van egyéb személyreszabhatósági lehetőségem az addonnal)

    Facebook Container. Alapból fentvan, mert ha félre is kattolok véletlen, vagy kapok egy biztos forrású bitly linket, vagy valami program ugrasztana rá, akkor legalább ezáltal le vagyok védve, emellett jó látni 1-2 helyen, hogy azért ez is még el-el kapogat dolgokat.

    Privacy Badger: Ez úgy működik, hogy ha érzékeli, hogy 1-2-3-4 oldallal is betöltődik valami, ami valamennyire külső elem, ami nem azoknak az oldalaknak a része akkor elkezdi jelezni, és blokkolni az elemet. Nálam ez felesleges lenne, mivel uBO-val már alapból minden blokkolva van, és mivel így netezek egy ideje, tudom, hogy mit merjek első körben engedélyezni (fastly, akamai, meg hasonló dolgok).

    Böngészős beállítások: Ezzel olyan szempontból bajom van, hogy volt egy-kettő olyan frissítés, ami X,Y beállítás alapértelmezettségébe nyúlt bele, például pont ez a "sütit-külön-pakolom" része a Enhanced Tracking Protection-nak, és pont az volt vele hogy a keményebbnek nevezett beállítás csinálta azt, hogy "okosan engedélyezte" a harmadik feles sütiket "saját belátása szerint", míg a Custom-on meg minden harmadikfeles-t tiltott.
    Ekkor ezt picit feladtam, mert azt már nem tudom igazán követni (oké utána kéne járnom, de az nagy falat).

    Ellenben ezzel viszont ma úgy telepítek böngészőt, hogy az FFprofile.com-ról szedem a profilom alapját, és van 4-5 böngészőm, 6-8 profillal különbző dolgokra, és abban szeparálok.

    Szóval ha azt kérdezed, hogy mi a jó, akkor a számomra nem baj, hogy minden oldal elsőre törik, törhet, és kellhet vele bíbelődni először vagy ritkán, de ez lehet, hogy neked nem jó. Neked megfelelhet, hogy 1-2 megbízhetó szabály-pakkra fel vagy iratkozva, ami ki-ki szűrögeti azokat, amiket pl a privacy badger megtanulna szűrni, mert érzékeli, hogy sűrűn találkozol vele. És akkor az egész mögött meg ott a böngésző belső védelme, ami meg utánanolvasós, és utána update-eknél meg külön checkolgatgató.

    (picit ugrálgattam, meg tudom, hogy nem tudok mindent, de remélem árnyaltabb a képed. Utána kell járni [pl ő nem értette ha visszaolvasod a thread-et])

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák