Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz boogie84 #6443 üzenetére

    Normafa / KFKI nem sok országban van :)) Még itt vagyok Budapesten.
    Mondjuk vicces módon a Normafáig ma nem jutottam el, az Istenhegyi úton visszafordultam. Néztem, hogy fura a gép, más a hangja, erőtlen, mi baja van? Szokásos benzint kapja, olaj még egy gramm se fogyott, benzin sem fogyhatott el, nem mentem 200-at még a legutolsó tankolás óta. Aztán egyszercsak leállt, és csak szárazon indítózott, mégis benzin volt. 7.86 liter, eddigi messze legrosszabb átlagom :Y (nagyátlag 5.25-5.5 között mozog, legjobb 4.52 volt, Mátrás túrázás, tehát még nem is sík terep). Pedig csak normál városi közlekedés, nem is az a nagygáz-nagyfékes fajta, pirosról váltást is igyekszem mindig még gurulásból elérni. Egyre erősebben gyanakszom, hogy nem állították be jól a karbim, nem csak a most már kötelező érvényű szívatózás induláshoz (régen ilyen időben sem kellett), az ingadozó alapjárat és könnyű lefulladás 60-65 fokig, az erős benzinszag indulásnál, de még ez a szar átlag is.

    Ne viccelj már, csomó nap volt, amikor épp csak egy kevés esett éjszaka, aztán max. nappal még pár percre szemerkélt. Volt 20+°C is. A mai nappal sem értem, mi bajod, egész jó idő volt, 15-18 fok is lehetett, több ilyen napot el tudnék viselni. Ha már 5 felett van a minimum és 15-öt eléri a maximum, én már inkább motorral megyek. Holnap viszont tényleg fullszar lesz, köpönyeg 11mm esőt mond, úgyhogy ponyvát rá is raktam a gépsárkányra.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák