Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    válasz azbest #13925 üzenetére

    Picit félreérthettél...
    Köszi a szöveges linkelést, nagyjából tisztában voltam/vagyok vele...
    Az én helyi boltosom azt mondta, hogy a hagyományos tv-khez kell az erősítős antenna, míg a lapos tv-khez elég a normál, erősítő nélküli... (ezt én nem értem).
    Kecskeméten nincs ismeretségem, hogy érdeklődjek, ahova meg konkrétan kéne az antenna az pedig ipartelep, így szintén nem tudok utána járni, hogy a "szomszédban mennyire jó a vétel" Ráadásul (infóim szerint) az is engedmény, hogy ott van az asztalon az antenna, nemrég kérdeztem, a tetőre nem engedné tenni a boss...
    Szívem szerint ilyet tennék az asztalra, de ebbe mindenki beleakadna, aki elmegy a pult mellett... :U :DDD De talán erősítő nélkül sikerülne meglelni vele a hiányzó 25%-ot...
    Ehelyett gondolkozom, hogy mit válasszak
    Home ASP-8S
    JET TURBO 50/90
    Sencor SDA-600
    Sencor SDA-630
    mivel nekem azt is figyelembe kell vennem, hogy ne zavarja a mindennapi forgalmat. (kis helyet fog, nem akad bele senki, aki elmegy mellette és nem gagyi szobaantenna legyen, ami semmire se jó...)
    Nem kihagyva azt a lehetőséget sem, hogy esetleg mégis kell(het) hozzá erősítő, bár jó lenne erősítő nélkül meglelni az emlegetett hiányzó 25%-ot. Bár az elhelyezés módja és mikéntje nagyon szűk lehetőséget ad...
    Senkit nem fogok szidni, ha rossz vételt csinálok, de én nem tudom eldönteni, hogy spektrum, erősség/nyereség tekintetében melyik lenne a legjobb választás... (a vásárlás-beüzemelés úgy is az én döntésem...) De, ha lenne ezeken kívül valami erősebb, jobb konstrukció, akkor arra is nyitott vagyok...
    Persze azzal némileg tisztában vagyok, hogy az A, B, C, D, E, MAX-ok mindegyike ugye más más sávon ad, így még ez után is előfordulhat, hogy lesz olyan MAX (az E-n kívül) amivel gondjaim lehetnek a gyenge vételi lehetőségek miatt...

Új hozzászólás Aktív témák