Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!
    Sajna megadta magát a TP-Link TL-WR1043N routerem még garanciaidőn belül, és nem is javítható. Digis kedvezményben Euronics-nál vettem, így csak a levásárlás játszik.
    Gondoltam, hogy most veszek egy kicsit korszerűbb eszközt kis rápótolással.
    Mostani Euronics árakat és elérhetőségeket nézve az ASUS RT-AC1200G+ és a TP-LINK Archer C1200 között vacilálok.
    Tégla társasház, rendszerint 8 jel 2,4-en folyamatosan (5GHz-n semmi) Vezetékes hálózaton 1 tv, 1 nas, wifi-n 2 teló, 1 laptop (dualt támogatja) és 1 nyomtató. Digi 200.

    Vagy valakinek esetleg más tippje, ötlete, hogy dualos eszközök közül mi férhet bele a 25000ft-os kategóriába Euronics-nál?

    Köszi előre is!!!

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #72507 üzenetére

    Szia!

    Köszi az infót, akkor még lehet várok kicsit, mert sem AC57U nem AC58U nincs az Euronics-nál, az AC66U pedig 33e ami jócskán túlvan a kereten amit pluszba rádobnék.
    Esetleg még C7? vagy annak is vacak az SoC-ja?

    (#72508) TriX2010

    Mivel Digi kedvezményben vettem, így ez az opció nem játszik, bár én is ennek örülnék a legjobban...

    [ Szerkesztve ]

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!

    Úgy tűnik vagy nem szeretnek a routerek, vagy egy routergyilkos vagyok :D

    1 év után kezd hülyéskedni az Asus RT-AC57U (v1) routerem. Random mód eldobálja a wifit 2.4G-n és 5G-n is a készülékekről, vagy ha van is wifi, internetet nem továbbít, míg kábelen minden rendben van. Próbáltam fw frissítést, hard resetet, de ezek sem akartak segíteni, így gariztatom. Viszont úgy érzem el is válnak útjaink, mert nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket (sokszor a jelerőssége siralmas volt minden hálózaton)....

    Szóval a kövezkező paraméterekhez keresnék megbízható, jó jelerősséggel rendelkező eszközt:
    Tégla társasház, rendszerint zavaró 8-9 jel 2,4-en folyamatosan 5-n 1.
    Vezetékes hálózaton 1 tv, 1 nas, 1 raspi,
    5G-n 1 teló, 1 tab, 1 laptop (csak home office végett)
    2,4G-n 1 teló és 1 laptop.

    Streamelés, játék, stb nincs, csak "normál" tartalomfogyasztás, home office (VPN úgyis bekorlátozza a sebességet),

    Digi 200 van jelenleg, de 1-2 hónapon belül optikáznak és bridgelném...

    20e max 25e Ft-ig mit tudnátok ajánlani ezekhez a dolgokhoz?

    Köszi előre is!!!

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz blakey #83421 üzenetére

    Köszi a tanácsokat, megpróbálkozom akkor a dologgal, hátha segít új lendületet adni az eszköznek.

    Kezdőként csak nem cseszem el :D

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy elég spéci dologhoz keresnék routert és ehhez kérném ki a tanácsotokat.
    Adott egy digitális keverőpult, melyet wifin távoli eléréssel lehet vezérelni. Ehhez szeretnék tenni egy külső routert, melynek a következő paramétereknek kellene mefelelnie:

    2,4GHz elég lenne, mert ahol használva lesz többnyire, ott nincs más zavaró hálózat. Előfordulhat, hogy repeater-el hatótávot kell növelni, amihez egy USB-s Mi Wifi Amplifier lesz segítségre egy powerbankkal.
    Ettől független jó lenne, ha a hatótávja / jelerősség elég erős lenne, hogy a fentebbi módszert csak tényleg nagyon szükséges esetben kelljen használni.
    Alapjában véve egy légtérben (4-500m2 egyik sarkában lesz a router főként) lesz használva az eszköz és a vezérlés, de előfordulhat, hogy emeletet kell mászni és jó lenne, ha nem dobálná el közben a kapcsolatot.
    Esetleg cserélhető atena is játszhat a dologban...

    Különböző funkciók (tűzfal, USB, kiskutyafüle) nem kellenek, minden ki lesz rajta úgyis lőve...

    Ha kijönne 10e ft-ból, annak örülnék, de persze pár ezressel flé tudok menni.

    Köszi! :)

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Soma01 #83467 üzenetére

    Nem én, én csak egy fórum nélküli ismerős szószólója vagyok :)

    Sima LAN csatlakozási lehetőség van rajta. A saját beépített WiFi router az eszkozben nem valami stabil, de így jól működik. Jelenleg egy TPlink TL-WR741ND látja el ezt a feladatot, de kezdi magát megadni (nem egy mai darab, első szériás). Ez sem ide volt eredetileg tervezve, csak a polcon kallodott amikor kellett egy router a dologhoz....

    (#83465) Essejó
    Nem én határoztam meg sem az összeget, sem azt, hogy mire kell. Kondtam, h még dobjon rá valmennyit az illető, de azt kondta, h edd8g is egész jólment egy ilyen olcsó cuccal (nem volt akadás, észlelhető késés, heti max 3x 1.5 órát van használva) így nem akr rá többet áldozni. Egyik ismerősénél is hasonló setup megy talán 2ik szériás Xiaomi routerrel minden hiba nélkül... Szóval én nem kotekedtem vele, úgysem lehet rábeszélni...

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Semmi extra nincs a dologban. a keverőpult simán LAN-on csatlakozik a routerbe (pl LAN1), van egy fix IP-je, amire böngészőből (tablet, altop) IP alapján belépünk. Saját GUI-ja van az eszköznek. szóval semmi extra nincs benne, mintha bármilyen más eszközköz csatlakoznánk egy meglévő hálózaton.

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    95%ban táblagép (valamilyen iPad). Rendezvény közben altalaban egy helyen (ez bem fix, hogy hol), de Mozgás is elofordulhat. kezelve viszont mindég egy helyen megállva, tehát nem mozgás közben.

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Soma01 #83497 üzenetére

    Dee,lanon csatlakozik kábellel, fentebb írtam is :)

    #83486
    "a keverőpult simán LAN-on csatlakozik a routerbe (pl LAN1), van egy fix IP-je"

    A többi dolog nagyjából stimme, bár már én is kezdek elveszni 😂

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Soma01 #83503 üzenetére

    Köszi a segítséget, továbbítom az illetékes felé, aztán megmondom olvasson ezeknek utána, hátha talál valami tesztet/leírást, és döntsön ennek fényében, ha már nem akar rádobni pár ezrest... :))

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz BTom1970 #83615 üzenetére

    Nem járnál jobban, ha a beépített kártyát cserélnéd egy olyanra, ami nem csak az N-est támogatja? Pár db ezresért már lehet a legtöbb géphez normális kártyát venni...
    Nem lógna ki, nem foglalna USB-t, a nagyobb felületű beépített antenna miatt pedig a vételi lehetőség is javulna....

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz hugeboy #83691 üzenetére

    Igaz V1-el, de hasonlókat tapasztaltam. Épp gondolkodtam a cserén, akkor ajánlották itt a Padavan CFW-t (igaz, az csak V1-re van... :( ). Az megoldotta az eldobálás és a sebesség problémákat is... Nem tudom V2-re milyen CFW megoldások lehetnek...

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Dragon3000 #83758 üzenetére

    vagy eleve CAT5? :F Sokaknak lapulnak még régi kábelek a fiókjaikban, amit elővesznek és remélik jó lesz.
    Én is belefutottam egyszer. Aztán azóta az összes CAT5 (és CAT5e) a kábelhulladék mennyiségét növelte az újrahasznosítóban...

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kicsit eltanácstalanodtam és szeretném a segítségeteket kérni.
    Új házba költüzünk, ahol UPC/Voda lesz a szolgáltató és várhatóan 300 vagy 500 megás net lesz bekötve (bár a környék leterheltségét és a kiépített hálózatot ismerve örülök, ha 300as...)

    Az UPC connect boxot mindenképpen modem módban fogom használni, és utána lesz téve egy Xiaomi AX3600 (global, de lehet "kínaiasítom") mint fő router. Viszont a ház métere miatt (2 szint, szintenként kb 80m2, tégla falazat, vasbeton födém, az alsó rész majdcsaknem egy légtér), illetve szeretném kihasználni azt a lehetőséget, hogy jó időben az udvaron dolgozzak (kb 5m-re a háztól) gondolkodom, hogy egy MESH hálózatot összerakok. AX nem feltétlen lenne fontos, mert nincs olyan eszköz ami támogatná és jó ideig nem is terezek. AiOT sem lényeg, ahogy olvastam, azt képes egy ekkora területen az AX3600 ellátni, és nem is lesz rajta sok eszköz.
    A hálózaton 2 telefon, 1 táblagép és 1 laptop fog egyszerre csatlakozni általában

    A kérdésem az lenne, hogy milyen másodlagos eszközt javasolnátok erre a célra?
    (Sajna a meglevő RT-AC57U v1 nem MESH képes :O )
    Árban jó lenne, ha 15 körül megállhatna a dolog, és nem zárkózom el a kínai rendeléstől sem, de akkor jöhet még olcsóbban :D

    Köszönöm a segítséget

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Köszönöm, akkor megkérdezem ott.

    #87841 woodworm

    Ezt nem tudtam, köszönöm az infót!

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!

    ■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
    2 szintes tégla ház, a rajz szerinti felosztásban. Az alsó szint egy légtér ahol szükséges a wifi. Vasbeton födém, a lépcsőház nincs lefalazva, a felső szinten gipszkarton falak. Szomszéd nincs.
    A router a piros x-el jelölt helyen van az alsó szinten, a kék x helyére (a felső szinten) tudnék MESH esetén második eszközt elhelyezni

    ■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
    vezeték nélkül 2 telefon, 1 iPad, 2 laptop, 1 Tv, vezetékkel 1tv, 1NAS, 1RasPi
    ■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
    50k-ig bezárólag, ha belefér

    ■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
    max 500mbps-es Vodafone net lesz elérhető az elkövetkező években, hálózatfejlesztés nem várható.
    MESH hálózatot szeretnék kiépíteni, de ha tudtok olyan eszközt ajánlani ami a piros x-el jelölt helyen kiszolgálhatja kellő stabilitással a felső szintet is, akkor annak is örülnék.
    (Jelenleg egy Asus AC57u v1 van Padavannal, és a felső szint túlsó sarkában van, hogy eldobja a kapcsolatot...)

    Köszönöm a segítséget!

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #91409 üzenetére

    Köszönöm, utánanézek.
    Esetlegesen 1 eszköz esetén (piros x helyen) lenne valami ami biztosíthatná a lefedettséget? Mert közben átgondoltam, és lehet mégsem olyan egyszerű megoldanom a másodlagos eszköz elhelyezését....

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz -ZeeZee- #91443 üzenetére

    Szia!

    Ha nem szeretnék hordozni mindenfelé, akkor mindenképp az első kettőt ajánlanám.
    Sógoroméknak régi kőházban B535 van. Eleinte játszottak a router elhelyezésével, mert eléggé leárnyékolnak a falak, de sikerült a lakáson belül olyan helyet találni, ahol max a térerő és így a netsebeség elég jónak mondható és nagjából a ház közepén van.
    WiFi jele nem a legacélosabb, de a ház adottságai miatt (eleve, hogy kb 60-80cm-esek a falak, 17m hosszú a ház) alapból számoltunk azzal, hogy kell beiktatni repeater-t (2db Xiaomi Mi Range Extender Pro). Azokkal a kapcsolat folyamatos, és így összességében nem panaszkodhatunk a B535-re sem.
    Szolgáltatásait tekintve tényleg nem a legpazarabb, de jól használható eszköz.

    Szappantartókhoz csak annyit, hogy egy volt kollégám használ évek óta Huawei eszközöket, és azzal a beépített kis méretű antenna miatt voltak gondjai régenében, nem volt megfelelő a térető, illetve a wifi gyengébb, mint egy asztali eszköz esetén. Cserébe ott a beépített aksi, illetve egy powerbankról a végtelenségig elüzemel...

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

Új hozzászólás Aktív témák