Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz woodworm #85341 üzenetére

    Igen, teljesen jogos észrevétel és elnézést is kérek. Köszönöm szépen a kiigazítást.

    Tegnap én is feltúrtam a netet és mindenhol azt találtam, hogy a 'ASUS AiMesh' vagy 'ZenWiFi Mesh' külön említik egy doksiban vagy lapon és nem találtam a gyakorlatban semmit ahol ezeket keverték volna.

    Ugyanakkor most az alábbi 'How to set up ASUS AiMesh or ZenWiFi Mesh Ethernet backhaul under different conditions' ( [link] ) FAQ -ban van egy kép alább:

    A jobb oldali pirossal jelölt részekben az AiMesh node -ok. A legalsó egy ZenWiFi AX ...

    Igen, akkor opció lehet Veron részére a fentebbieken kívül, hogy AX igénye esetén:

    - felülre: ASUS ZenWifi AX XT8 AX6600 (Solo) Router (van 2.5 Gbps -es WAN csati, 100K HUF: [link] ). Ez ugye az egy darabos pack. Azon igény alapján, hogy fentre router -nek kinéző tárgy nem mehet semmiképpen ...
    alulra: Asus AX58U (ha itt szeretnénk fogni a pénzen és elég a gigabit - 49K HUF) vagy Asus AX86U (van 2.5 Gbps -es WAN/LAN csati is - 90K HUF)

    Egy darab AX92U szerintem az egész házat nem fogja lefedni. Egy router -el jelenleg amennyiben sarokba van rakva, akkor a szintet sem képes lefedni. Persze egy AX92U főleg AX -es kliensekkel már lehet valamennyire igen, de a második szinten is plussz távolsággal illetve plussz egy födémmel nehezítve?

    Támogatom azt az ötletet is, hogy első körben egy router -el próbálkozzunk - csak az AX92U helyett mondjuk AX86U -val. Az a 2.5 Gbps -es csatlakozó elég csábító, hogy azon keresztül etessük a lenti (illetve külön fent is ilyen lenne) kábeles klienseket és a router combos WiFi apparátját ... A baj az, hogy mivel a ZenWifi AX Solo olyan rohadt drága, hogy a kettő együtt (AX86U -val) már annyi lenne (190K HUF), mint egy ZenWifi AX Duo pack és ugye itt is mindkettő eszközön lenne 2.5 Gbps -es port ... Ki van ez találva (árazás) az Asus részéről ...

    Ennyi pénzért (mondjuk 180K HUF környéke) már nem kevernék a rendszerbe AX92U -t gigabit -es LAN portokkal ...

    Persze továbbra is: ideális megoldás AX igénye esetén: 2 db AX58U lenne fele árért csakhát fentre csak dizájnos cucc mehet ...

Új hozzászólás Aktív témák