Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Egy kis segítséget kérnék: jelenleg úgy néz ki a hálózatom, hogy lakás egyik végében a Telekom HGW, és ott rákötve egy Xiaomi 3G AP módban, ami wifit szór. A HGW-ből kábel át van húzva a lakás túlsó végébe, és egy Asus N18U csatlakozik rá, ami csak switch-ként funkcionál házimozi, és a 2. IPTV box megy róla, wifi is ki van kapcsolva, mivel a Xiaomi jól ellátja 2,4GHz-el az egész lakást. Azért vettem korábban a Xiaomit, mivel társasházban lakunk, és a környezetben >100 hálózat van, úgyhogy a 2,4GHz sokszor használhatatlan, szakad, ezért mindenképp 5GHz-re akartam átállni. A probléma az, hogy a másik oldalon, ahol az Asus van, a lakás végénél már az 5 GHz jelerőssége elég gyér. Ezen szeretnék valahogy javítani. GOndoltam a Telekom MEsh rendszerére, amit most kínálnak, mivel Magenta 1-esként ha minden igaz, ingyen hozzájuthatnék. De nagy változást nem szeretnék csinálni a rendszerben, mivel most minden működik jól. Úgyhogy nem cserélném le Xiaomi routert. A másik megoldás gondolom az lenne, hogy az N18U-t kellene lecserélni egy 5GHz képes routerre, és ugyanúgy ahogy most működik, csak wifit is bekapcsolva, valahogy AP/extender/repeater (nem tudom melyik a legalkalmasabb) módban kiterjesztené az 5GHz wifit. A lényeg amit szeretnék hogy ugyanazt a hálózatot terjessze, ne kelljen manuálisan váltogatni. Millyen költséghatékony megoldás lenne a legjobb erre a célra?

Új hozzászólás Aktív témák