Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisms

    aktív tag

    Sziasztok!
    Routert szeretnék, pár kérdésem lenne.

    - Az egyik router egy 20megás T-s nethez lenne, ez valószínű a jövőben sem módosulna erősebbre. Itt 2-3 gépet kellene kiszolgálnia wifin, torrent nagyon ritkán, minimális lenne.
    Ide mit ajánlanátok 15e Ft-ig? Jöhet olcsóbb megoldás is, ha nincs számottevő különbség.

    - Másik kérdésem: Jelenleg van egy TP-Link 941ND routerem a 80megás Digis netemre.
    Wifin használom, a gép 1-1,5 méterre van a routertől, szóval térerő az tökéletes.
    Itt aránylag sok torrent/letöltés van. Ezen a routeren 2 gép megy összesen.

    Nyernék valamit ha 15e Ft-ig bezárólag lecserélném valami másra? Ha igen, mennyit?
    Nem vagyok túl jártas a témában, érdemes rá másik firmware-t tenni, az befolyásolná pozitív irányban?

    És végül még egy bónusz kérdés, ez kicsit talán off is:
    Van egy ilyenem: [AirPort Extreme Base Station]

    Kétszintes a ház. Az emeletre jön be a DIGI kábele, ott van az ő vevőegysége. Onnan megy LAN kábelen a TP-Linkre a net, ami azt megosztja( ez még mindig az emelet).

    A ház másik felében, a földszinten a TP-Link már nem látszódik, sok a fal és a födém is jó vastag. Ezzel az ősrégi Apple routerrel nem lehetne valahogy megosztani a digis netet? Szóval hogy 2 router menjen a házban? Egy LAN kábel le van vezetve a földszintre, amire mikor rákötöttem az Apple routert, akkor nem történt az égvilágon semmi, nem tudtam megfelelően beállítani. A gépek látják, rá tudnak csatlakozni, viszont nincs adatforgalom. Valakinek nincs erre egy jó ötlete véletlen?

    Válaszotokat előre is köszi, remélem nagyjából érthető voltam.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák