Új hozzászólás Aktív témák

  • genuinezltn

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítségetek kérném egy döntésben.
    Jelenleg egy SMC-WBR14 van szolgálatban.

    Ezt le szeretném cserélni, mivel technikai újítás lesz média fronton a lakásban.

    A következő igényeket szeretném, ha kielégítené a választott wifi-router:
    -menne róla hozzácsatlakoztatott hdd-ről torrent fájlmegoasztás
    -a DLNA képes TV tudjon fogadni médiatartalmakat pc-ről (vagy csak hdd-ről--> bár ebben nem vagyok biztos hogy kivitelezhető)
    -fájlmásolás sebesség wifi-n (szomszéd házban néha a szerkesztett dolgokat átnézik) fontos hogy gyors legyen, igaz ehhez lehet egy komolyabb antennát kell beszereznem
    -előbbi kritérium miatt jobb ha nem belső antennás, szükség esetén cserélhető legyen az antenna
    - +telefonról is használni lehessen szakadás mentesen az internetet

    Ahogy elnéztem eléggé a felsőbb kategóriából kell választanom, ezért az alábbiakat vettem célkeresztbe:
    -Netgear WNDR4500 (horror árral :)) )
    -Netgear WNDR3800, vagy 3700, sok különbséget nem látok
    Kiszemelt Netgear-ek ha jól látom belső antennásak :()
    -Az első HSZ alapján az Asus RT-N16-is jó megoldásnak tűnik, főleg hogy cserélhető antennás, és az elvárt sebességeket is tudná (EnGenius ESR9850 viszont bődületes e-szempontból)
    -Cisco (linksys) is nyújt lehetőséget, de itt nem tudtam még tájékozódtam annyira.
    Esetleg más márka szóba jöhet?
    Pro-kontra válaszok jöhetnek, látom ti azért eléggé képben vagytok-e témában itt :)
    Azért kérdezlek bennetek, mert nincs tapasztalatom ezekkel kapcsolatban. Úgy érzem SMC után nagy lesz a lépés.
    /Más alternatívát is várok, hátha valaki tud jobbat/
    /Egyenlőre 10 MBit-es internetelérés van amit lecserélünk egy 50, vagy 80MBit-re./
    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák