Új hozzászólás Aktív témák

  • mazza

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél előbb

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300-400 ezer

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Munka, irodai programok, Microsoft Dynamics NAV, milyen erőforrás igényesebb program jöhet még szóba? Pl egy AutoCAD esetén szükséges lenne egy dedikált GPU is? Ha a keretbe belefér, ne a CPU-n és GPU-n bukjon a teljesítmény.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játékra nem kell

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6, matt, IPS, fontos a kijelző minősége, a jó betekintési szög

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat, munkahelyen, és otthon is lenne használva, strapabíró legyen

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 7 Professional 64bit támogatás

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    tárhely 500GB vagy több, de fontos a sebesség is, így szerintem HDD és külön SSD lenne a megfelelő. Memória minimum 8GB, optikai meghajtó is kellhet

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, webkamera legyen, nem tudom milyen speciális igények lehetnek még a stb mögött.
    Ide tartozhat esetleg a gigabites LAN, illetve 2,4 - 5,2Ghz wifi?

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, garancia megbízhatósága és gyorsasága is fontos.
    Ha jól tudom a Dell és a HP rendelkezik megfelelő támogatással, szervízzel és garanciával Magyarországon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák