Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Hőn szeretett DELL UltraSharp 2408WFP monitorom az utolsókat rúgja, néha gondol egyet és nem hajlandó bekapcsolni, valamint furcsa sercegés is hallható a hátuljából. Ezért úgy döntöttem, hogy nyugdíjazom és veszek másikat (jelenleg TV-re vagyok kötve).

    Mivel sajnos anyagilag elég szűkösen állok, ezért maximum 70-80K lenne a vásárlásra fordítható összeg. Már ki is néztem magamnak ezt:

    ASUS VX279H

    ami pont beleillene a keretbe, valamint a tulajdonságai alapján játékhoz, filmhez és internethez is alkalmasnak tűnik. De gondoltam, előbb kikérem a ti véleményeteket is, hátha tudtok jobb alternatívát helyette.

    Nem akarok nagyon ócskát sem, mindenképp FullHD kell, lehetőleg IPS LED paneles, valami ismertebb gyártótól (DELL, Samsung, ASUS, stb.). Előre is köszönöm a segítséget.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Brekk #62864 üzenetére

    Köszi a javaslatokat, megpróbálom összehozni a VN279Q-t, bár a 90K-s ár miatt kérdéses, hogy sikerül-e.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nekem is megjött az ASUS VN279Q, sikerült összekaparni a pénzt rá. Hát mit mondjak, egyrészt tetszik, amiért ilyen vékony a káva és az egész monitornak jóval modernebb a kinézete, mint a régi DELL volt. Viszont annyival nem nagyobb, mint amennyire számítottam rá, sőt, a vékonysága miatt még kisebbnek is tűnik, mint a 24"-os 16:10 képarányú elődje volt.

    Ami a képminőséget illeti, nappal sokkal szebb, világos, élénkek a színek és sötét a fekete. Éjszaka viszont - dacára az AMVA+ panelnek - mintha sokkal világosabb lenne rajta a fekete, mint az UltraSharp 2407WFP-nek volt. Érdekes, mert ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy csúnya lenne rajta a kép, csak mintha nem lenne olyan sötét a feketéje, mint a DELL-é volt. Ettől eltekintve minden más tetszik rajta.:)

    Persze ebben az árkategóriában csodákat nem várhattam el, ezzel tisztában vagyok én is, viszont most nem futotta jobbra, nincs mit tenni. Mindenesetre köszönöm a tanácsokat és javaslatokat, egyelőre bőven megfelel, amíg nem tudok venni egy valóban kiváló darabot, valószínűleg kétszer ennyiért... :DDD

    Még egyszer köszi a tanácsokat, sziasztok. :)

    (#63245) Brekk: Az érintőgombokról jut eszembe: Először engem is megzavart, mert a káva alján kerestem a gombokat. :B Bőszen nyomogatom az állapotjelző ledet és csodálkozok, hogy miért nem kapcsol be. Utána láttam, hogy hátul vannak a gombok, nem elől... :DDD Ez az ára annak, ha az ember már annyira profinak hiszi magát, hogy nem olvassa el előtte a tájékoztatót. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz takacsbotond #63243 üzenetére

    Én is egy Samsung FullHD TV-t használtam eddig monitor gyanánt és elmondhatom, hogy a régi DELL után még a mostani ASUS is megváltás képminőség szempontjából a TV-hez képest. Mondjuk nem a legújabb típusú TV volt, még nem LED-es, ettől eltekintve a TV filmnézésen kívül másra csak akkor jó, ha nincs monitor a közelben. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Teaway #63250 üzenetére

    Bizony, jó kis monitor volt, kicsit sajnálom is, de hát tönkrement. Most meg ennyi fért bele. Legközelebb jobban sikerül. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Teaway #63258 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy a skálázás azonos-e a kettőnél, de én ezt is letekerve használom, akárcsak a másikat. Jelenleg 20 fény / 80 kontraszt érték van és ezzel tökéletes, de sötétben letekerhetek mindent nullára, akkor is világít a fekete (Hozzáteszem, hogy csak akkor látom szürkének, ha nagyobb része sötét a képnek, egyébként jó a fekete). A másiknál ennyire nem volt feltűnő, de ez nem jelenti azt, hogy sokkal szebb is volt. Lehet, hogy a szemem van összekavarodva, elvégre az elmúlt hetekben egy 40"-os HDTV-re volt kötve a gép, annak elég magas volt a fényereje.

    MOD: Természetesen ha be lenne rendesen kalibrálva, más lenne, de így is alig tudtam kifizetni, nincs pénzem extra szolgáltatásokra. Ezt most meg kell szoknom, megszökni nem tudok előle. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Baxxa meg, ilyen komolyan nincs. Négy napos monitor és máris előjött rajta egy részleges pixelhiba. :W

    A másik 8 évet kibírt egyetlen hiba nélkül, és amikor kipurcant, akkor sem volt ilyen baja. Ezt meg máris küldhetem vissza, hogy cseréljék ki. Esküszöm, megkaparom magam, most megint mehetek vissza a TV-re. :(((

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #63295 üzenetére

    Érdekes, ma reggelre "megszűnt" a hiba. :F

    Nem mintha nem örülnék neki, de most mégis ez mi volt? Baljós előjel, vagy csak a kötelező gikszer? Ti mit szóltok, visszavigyem még addig, míg módomban áll (14 napig), vagy ez most már helyrejött?

    MOD: Írok a monitor hiba topikba is, elvégre ez itt OFF. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #63302 üzenetére

    Megint előjött, úgyhogy mégiscsak a monitor lesz rossz. Visszaküldöm, és vagy kicserélik, vagy visszakérem a pénzt.

    De most már biztosra kell mennem. Kizárólag DELL jöhet szóba, lehetőleg olyan panellel, ami minőségben megegyezik ezzel - a képe egyébként megfelelő lenne -, 27"-os, FullHD és lehetőleg 100K alatt van az ára.

    Melyik típust ajánljátok helyette?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Brekk #63312 üzenetére

    Sajnos - mint korábban írtam is - most eléggé meg vagyok szorulva anyagilag, 80-85 körül fér bele monitor, és ebben ez volt a legjobbnak tűnő az ajánlatotok alapján. És ezzel nincs is semmi baj, ennek a feketéje is jó, ha nem lenne ez a pixelhiba, maradéktalanul elégedett lennék vele.

    Egy kis bevilágítást látok rajta én is, de ez annyira nem zavar. Viszont az a világító pixel - még ha csak akkora is, mint egy légypiszok tizedrésze - már annál inkább. És sajnos - bár még nem írtak vissza onnan, ahonnan vettem -, de minden esély megvan rá, hogy ennyi miatt nem fogják cserélni. Viszont ebben az esetben mindenképp visszalépek a vásárlástól, mert erre 14 napig jogom van az ÁSZF szerint (Én elolvasom ám vásárlás előtt, nem csak leokézom).

    Ha nem kell nekik a pénzem, lelkük rajta, de így nekem nem jó a biznisz, hogy pixelhibás a cucc. Majd ha visszakapom a pénzt, megrendelem tőletek pixelgaranciával együtt.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #63314 üzenetére

    Megjött a válasz, ma jön a futár a monitorért és valószínűleg kicserélik. Írtam nekik, hogy ha nem tudják/akarják cserélni, akkor mindenképp kérem vissza a pénzt, mert így nem felel meg a cucc. Akkor inkább megyek máshová és onnan rendelem meg.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, most kaptam a levelet, miszerint nem tudják sem javítani, sem pedig kicserélni a a pixelhibás ASUS VN279Q monitort, amit visszaküldtem cserére. Felajánlották, hogy levásárolhatom, vagy visszaküldik a pénzt számlára.

    Utóbbit választottam, így most megint várnom kell, amíg megjön a pénz, hogy újat rendelhessek. Ám ezúttal biztosra szeretnék menni, és az Oázisból rendelem, ám sajnos mivel most a visszautalás miatt megnyirbálódik az összeg (rohadt bank megint jól jár) - utalási díj, kp-felvétel, plusz ugye eleve nem térítik meg a kiszállítási díjat sem -, ezért lecsökken az összeg olyan 75K HUF környékére.

    Ezért az összegért ti mit ajánlotok? Jó lenne ugyanaz, mint volt, de ez náluk alapon 84.600-ba kerül, márpedig egy fillért sem tudok most pótolni hozzá, annyiból kell gazdálkodni, amit visszakapok.

    Olcsóbbat meg nem nagyon látok, legalábbis olyat nem, ami megfelelne, esetleg az ASUS VX279Q. Nem igazán tudok mit csinálni, ha már VA paneles nem fér bele, kénytelen leszek IPS mellett dönteni.

    Szerintetek mitévő legyek? :F

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #63566 üzenetére

    Vagy van még a ASUS VX279H. Árban csak pár ezressel olcsóbb a VX279Q-tól, a leírás alapján nem nagyon látok köztük eltérést, kivéve a DisplayPort hiányát, de mivel úgyis HDMI-re kötöm majd, így nekem mindegy.

    E között a kettő között vacillálok most, perpillanat az a 3K mínusz jól jönne, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyi marad meg ténylegesen a 80.200 forintos árból, miután visszautalják és le tudom venni. Remélem, azért nagyon sokat nem vesz le a bank, bár nem úgy ismerem őket... :(

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Degeczi #63569 üzenetére

    Amennyiben ez tényleg így van, akkor nem szóltam egy szót sem, de majd csak akkor bizakodok, ha megkaptam a pénzt és valóban visszakapom a teljes összeget.

    Nagyon jó lenne, mert elég bukás volt már nekem így is, lassan két hete szenvedek a TV-re kötve, ami minden, csak nem jó.

    (#63568) RazoR8402: Én is főleg filmre és játékra használnám, viszont egy minőségi DELL után mindenképp olyan kellene, amin szép a fekete. Sajnos a pénztárcám üressége jelenleg eléggé beszűkíti a lehetőségeket, úgyhogy én is ebben reménykedek, hogy talán nem lesz olyan rossz az IPS sem. De bárhogy is alakul, annyit nem tudok pluszban rátenni, hogy pixelgaranciával együtt ugyanezt elhozassam az Oázisból.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz RazoR #63571 üzenetére

    Nem tudok csak úgy felmenni Pestre, hogy megnézzem a monitort. Kétszer annyiba kerülne csak oda az út, mint az, ha rákérem a pixelgaranciát.

    Nem az Oázistól volt a szar monitor, azt pedig, hogy eleve miért nem tőlük rendeltem meg, most hosszú lenne elmagyarázni. A lényeg, hogy tanultam az esetből, többé nem hozok onnan semmit, most már mindenképp pixelgaranciával hozatom az újat az Oázisból, még ha IPS lesz is a VA helyett.

    Legközelebb okosabb leszek, megfizettem a tanulópénzt.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz RazoR #63573 üzenetére

    Inkább privátban, mert nem akarok senkit lejáratni. Arról, hogy hibás volt a monitor, ők nem tehetnek, viszont azt már nem értem, miért nem tudták szimplán kicserélni, ahelyett, hogy két hétig húzták az időt.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Brekk #63578 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem lenne jobb a VN279, mert már volt nálam pár napig, így megtapasztaltam, milyen feketére képes. Sajnos azonban nálatok ez annyival drágább, hogy ha még pixelgaranciát is kérnék rá, akkor 90K alatt nem jönne ki, márpedig nekem a maximális összeg, amiből ki kell hozni, az 80K cakk-pakk.

    Ez fölé már tényleg nem tudok menni, mert egyszerűen nincs rá keret. Onnan 82K-ért hoztam szállítási díjjal együtt, ha mindent maradéktalanul visszakapok, akkor talán bele fog férni az ASUS VX279H pixelgaranciával és szállítással együtt 80K-ba, jelenleg ez a legolcsóbb, ami tetszik is.

    A VN279N azért nem jó, mert nincs rajta HDMI, pedig árban ez lenne a legjobb.

    Úgyhogy szerintem marad a VX279H, remélhetőleg ma, legkésőbb holnap visszautalják a pénzt, és akkor talán még úgy meg tudom rendelni, hogy hétvégére megjöjjön. Nagyon jó lenne már normálisan tudni dolgozni...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Itt ez eléggé OFF, de valaki, aki üzletben dolgozik, meg tudná mondani, hogy van-e valami jogszabály arra vonatkozólag, hogy amennyiben valaki eláll a vásárlástól, akkor hány napon belül kell az üzletnek visszautalnia a pénzt? Mert már három napja megírtam, hogy kérem vissza a pénzt, de még mindig nincs sehol. Se üzenet, hogy legalább feladták-e már, semmi... ez pedig idegesítő.

    Ma újra írtam rájuk, hogy mi a helyzet, de nekem eléggé gyanús, hogy szórakoznak velem. Pedig nekem ez komoly ügy, már két hete nem tudok dolgozni a géppel emiatt. Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy egy újabb hétvégét kell kibírni monitor nélkül, mert már senki nem fogja hétfő előtt küldeni, akár megjön ma a pénz, akár nem.

    Elnézést az OFF miatt, de kezdek berágni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Degeczi #63629 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek, utánanéztem és tényleg 14 nap szerepel a bolt oldalán. Ebben az esetben akkor meg is nyugodhatnék, viszont ez számomra nem nagy vigasz, hiszen így biztosan megint két hétig monitor nélkül leszek. Nem mintha rosszindulattal viseltetnék bármely üzlet vagy személyek iránt, de sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy ilyenkor tutira megvárják a 14 napot, előtte nem fognak utalni. De sajnos nem lehet mit tenni, most két hétig megint nem lesz monitorom... :(

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz [lAyCsI] #63631 üzenetére

    Nem kell aggódni miatta, a játékokat felkészítették a 16:10-es képarányra is. Nekem is 16:10-es DELL volt ezelőtt, egyik játékomnak sem volt gondja az 1920x1200-as felbontással.

    Legfeljebb a FOV értékét kell átállítanod néha, de a kép megnyúlása miatt ne aggódj. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, megérkezett végre a pénz, úgyhogy le is adtam a rendelést egy ASUS VX279H típusú monitorra, pixelgaranciával együtt. Igaz, így VA helyett IPS panel lesz, de legalább marad némi pénz, így futni fogja a Tomb Raiderre is. :DDD

    Remélhetőleg hétfőn megkapom, addig majd kibírom már ezt a két napot valahogy

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Azért elgondolkodtató, hogy a hazai üzletekbe mennyire "lecsupaszított" termékek kerülnek be. Gondolok itt arra, hogy az összes tartozék, amire az van írva, hogy opcionális, nálunk biztos nincs benne a dobozban. Ezzel szemben az áruk gyakran annyi, mint a "full-extrás" kiadásoké.

    Itt egy példa. Ugye, most rendeltem meg egy ASUS VX279H típusú monitort, melyhez valószínűleg ugyanazt a pár kábelt fogom csak kapni, mint a VN279Q-hoz, vagyis a tápkábelt, egy sima VGA-kábelt (Amit szerintem manapság már senki nem használ), és a hangszórókhoz való jack-kábelt.

    Ezzel szemben itt egy külföldi unboxing videó, melyben látszik, mi mindennek kellene benne lennie alapból a dobozban.

    Tudom, az opcionális kiegészítő azt jelenti, hogy egyes régiókban benne van, míg máshol nincs, csak épp azt nem értem, hogy miért mindig mi vagyunk a lista legalján...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Végre nekem is megjött az ASUS VX279H az Oázisból. :)

    Eddig minden rendben van vele, a képminősége is jó, bár majd este - sötétben - fogom meglátni, mennyire lesz zavaró az IPS panel bevilágítása. Egyedül az zavar picit, hogy nem lehet állítani a magasságot, így az eddig megszokotthoz képest alacsonyabban van a képernyő, de ez annyira nem gond, majd valamit aláteszek.

    A macskám egyből kisajátította magának a dobozt, most legalább ő is el lesz foglalva egy darabig. :DDD

    Remélem, hogy ezzel most már nem lesz semmi probléma. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Degeczi #63739 üzenetére

    A problémás részt úgy értettem, hogy remélem, ezzel a monitorral már minden rendben lesz. De egyébként igazad van, elvolt vele egy darabig. Most már megunta, azóta a fűtőtestre költözött, ott még jobban szeret lenni ebben a hidegben... :DDD

    Hogy ON is legyek: Eddig azt kell mondjam, nekem jónak tűnik a monitor képe. Persze azt észrevenni rajta, hogy picivel világosabb a feketéje - pláne játékok alatt -, mint a VA panelesé volt, de messze nem olyan zavaróan világosabb, mint amitől tartottam.

    Én főleg filmet - animét - nézek és játszok a gépen, úgyhogy eddig úgy néz ki, hogy erre bőven megfelelő az IPS paneles darab is. Most már megnyugodtam. :K Így, hogy valamivel olcsóbb volt a VX297H, mint a VN279Q, még a Rise of the Tomb Raiderre is maradt pénz, úgyhogy most már úgy néz ki, lassan minden helyrejön. :)

    Még egyszer köszönöm Brekknek, hogy átnézte a monitort. :R

    MOD: Viszont aki kitalálta ezeket az érintésérzékeny gombokat, ahhoz lenne pár keresetlen szavam. Oké, egyszer kell csak beállítani és utána nem piszkálja az ember, de akkor is... legalább halványan világítanának a gombok felett a funkciójelző ikonok, sötétben gyakorlatilag lehetetlen kezelni így őket...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Karácsonyra szeretném magam meglepni egy jobbféle monitorral, ehhez kérnék némi segítséget / megerősítést, hogy jót sikerüljön választani. Elsősorban filmnézésre lenne használva (80%-ban 10-bites H.264 és H.265 kódolású animéket szoktam nézni), a maradék időben pedig pár játékkal szoktam játszani (Főleg Diablo III). FPS-t ritkán tolok, tehát nem kell sem FreeSync, sem G-Sync; nem kell 144Hz-es frissítés, ha már a 60Hz-et tudja, az nekem elég. Viszont lehetőleg 6ms alatt legyen a válaszideje.

    Egyelőre nincs szükségem 4K felbontásra, viszont a FullHD-ről szeretnék feljebb lépni, ezért 1440p lenne a megfelelő. Méretben úgy 32" környékére gondoltam, ami viszont nagyon fontos, hogy 10-bites VA-panel legyen benne, ami tudja az 1,07 milliárd színt (RGB 4:4:4 (Hi444p)), szép a feketéje, és oldalt nincs bevilágítás.

    A fenti paraméterek alapján eddig a következőt néztem ki: ASUS PB328Q.

    Ez jónak tűnik, az ára is 200K alatt van (Ez fölé nem is nagyon mennék), bár ahogy én a szerencsémet ismerem, mire odajutok, lejár az ingyenes pixelgarancia és kalibrálás róla...

    Ha valaki esetleg tud jobbat, az kérem, szóljon. Nem vagyon nagyon márkahű, tőlem lehet DELL, Samsung, LG, Acer, ASUS, bármi, a lényeg, hogy többen is megerősítsék, miszerint meg fog felelni az elvárásaimnak. Ahogy mondtam, főleg filmnézésre lenne használva, ezért mindenképp fontos a szép kép. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Yany #83336 üzenetére

    64-bites Windows 10 Home-om van - jogtiszta Win 8.1-ről frissítve -, mellé pedig egyelőre egy ASUS Strix nVidia GeForce GTX 980, de később csere lesz jobbra.

    A 10-bites színmegjelenítést már a 200-as sorozatú kártyák óta tudja a GeForce, ehhez csak az nVidia Control Panelben kell átállítani a színmélységet. Itt a videó róla:

    Videó

    Viszont a 10-bit használatához DisplayPort kábellel kell csatlakoztatnod a monitort, vagy HDMI 2.0-val. Sima HDMI nem jó hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Yany #83360 üzenetére

    Nem tudom, ez lesz az első 10-bites monitorom, majd kiderül, ha itt lesz, hogy látok-e különbséget a 8-bit és a 10-bit között. Egyértelműen nem tudom, hogy lehetne megnézni / megerősítést nyerni róla, mivel nekem nincs semmilyen profi programom, ami kimutatná, de azért remélem, vizuálisan is lesz különbség. Egyre több HEVC-kódolással készült anime érkezik (Amiket jelenleg is nézek, zömében HEVC YUV 4:2:0 kódolást használnak, de van valódi, Hi444p kódolással készült animém is).

    Volt már nekem egy Dell UltraSharp 2407WFP monitorom korábban, ezért hozzászoktam a jó képminőséghez, ám sajnos a jelenlegi ASUS VX279H monitorom köszönőviszonyban sincs azzal, ezért akarom cserélni. Akkor ki volt számolva az összeg, amit költhetek, most szerencsére már van egy kis mozgásterem. :)

    (#83361) tony70: Te jól csinálsz mindent, pusztán a monitorod nem 10-bites panellel rendelkezik. :) Még én sem tudom beállítani az ASUS VX279H-n, a videót nem én készítettem, csak linkeltem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Lassan közeledik az idő, hogy eldöntsem, milyen monitort fogok majd venni karácsonyra (két hetem van dönteni (ha minden jól alakul, 16-án leállás. :) ), vagyis akkor derül ki, mekkora lesz a rá áldozható keretem). Eddig úgy néz ki, hogy 160-170K környéke tuti, viszont ettől többre nem nagyon számíthatok. Ezért a korábban kinézett ASUS PB328Q monitorra nem biztos, hogy lesz keretem.

    Persze ez még nem 100%, de szeretnék felkészülni erre a lehetőségre is, ezért szétnéztem az Oázis oldalán, hátha találok valamit mérsékeltebb áron, de még mindig 32" méretben és 10-bites VA-panellel, mivel főként filmnézéshez kellene.

    Szeretnék véleményt kérni az AOC U3277PWQU monitorról, néztem az adatlapját:

    - 4K felbontás: Mondjuk ez nem olyan fontos, elég lenne a WQHD is, de ha belefér, miért ne?

    - 10-bites AMVA panel (95% NTSC és 100% sRGB, 1.07 Milliárd szín): Ez nagyon szépnek tűnik ennyiért, ezért érdekelne, hogy kamu-e, vagy tényleg igaz?

    - 4 ms válaszidő: Játékra is jó, ami tökéletes, mondjuk nem sokat játszok, de azért néha van pár cím, amivel elvagyok pár hétig/hónapig. (Mielőtt valaki mondja: Tudom, hogy a GTX 980 kevés lesz 4K-hoz, de mindjárt jön a Volta, akkor tuti csere lesz, ha arra nem is fogja futni, egy 1080 mindenképp kerülni fog a gépbe).

    Szóval az érdekelne, hogy esetleg - ha nem jön össze a pénz az ASUS-ra -, akkor ez az AOC milyen lenne helyette? Végülis csak 30K-val kerülne többe az ASUS, de ha nem jön össze, kénytelen vagyok emellett dönteni. Januárig nem tudok várni, mert most leszek itthon, addig akarom kiélvezni, míg ráérek, utána a meló mellett nem nagyon jut rá idő. :DDD

    MOD: Jut eszembe, Brekk, ti hogy lesztek nyitva ünnepeken? Mert lehet, hogy 22-ig dolgozunk, akkor csak utána tudom megrendelni a monitort.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #84539 üzenetére

    Köszi, közben rákerestem: AOC Q3277PQU

    A tulajdonságok megegyeznek a korábbival, kivéve a WQHD felbontást. Így akkor mindjárt kijön az egész 135K-ból kalibrálással, pixelgaranciával és szállítással együtt. :)

    Egyáltalán nem tolok multis FPS-t - lassan már offline-t sem -, amivel én játszok, azok főleg TPS vagy izometrikus nézetet használó címek (Diablo III, Tomb Raider-széria, Witcher, stb.) Ha mégis FPS, akkor talán a The Elder Scrolls széria (Oblivion, Skyrim, stb), úgyhogy e téren nincsenek nagy elvárásaim.

    Ami nekem fontos, hogy a képminőség jó legyen, mivel 80%-ban filmek (főleg anime) nézésre fogom használni a monitort. A 4K felbontás ezért sem olyan fontos még, mert nem sok anime készül ilyen felbontásban. Viszont a 10-bites AMVA-panel mindenképp kell, mivel sok HEVC-formátumú anime van, melyek között bőven akad YUV4:4:4 kódolású is.

    Hallottam, hogy a GTX 980 még nem tud 10-bites képet küldeni, 10-es széria kell hozzá (mondjuk én azt olvastam, hogy már a 200-as sorozatú GeForce-ok is tudták ezt teljesképernyős DirectX felületen), de egyelőre ez sem baj, mert jövőre mindenképp csere lesz minimum egy 1080-ra, de remélhetőleg a Ti is összejön majd, ha a Volta lenyomja picit a 10-es széria árát.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Történt egy kis változás, ugyanis úgy néz ki a helyzet, hogy egyik ismerősöm, aki egy számítástechnikai boltban dolgozik, jó áron tud nekem hozni egy monitort, ami nagyon megtetszett a leírása alapján. Ezért most megkérdezlek titeket is, mit szóltok hozzá.

    Róla lenne szó: Samsung UH850. 32" UHD, Quantum Dot, 10-bit VA, 4 ms GtG, stb. Egyetlen hátránya, hogy FreeSync van benne, amit én egyelőre nVidia kártyával nem tudok használni, de annyira nem érdekel, főleg filmnézésre lenne. Jövőre legfeljebb AMD kártyát veszek a gépbe, addig elfér...

    Szerintetek melyik jobb filmnézésre? Ez a Samsung, vagy a korábban kinézett ASUS PB328Q? Árban nem sok eltérés lenne, ezért inkább az első felé hajlok, de azért kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

    Köszi előre is. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #84609 üzenetére

    Még annyit, hogy mi a különbség a kétféle típusjelzés között?

    LU32H850UMNXZA

    LU32H850UMUXEN

    Mindkettő elvileg ugyanazt a monitort jelenti, akkor miért jelölik másképp? Tudja valaki?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #84620 üzenetére

    Elárulnátok, mi a gond a Samsung monitorokkal? Csak azért kérdem, mert semmi konkrét infó nincs ezzel kapcsolatban itt, mindenki csak annyit ír, hogy "itt senki nem fog ajánlani Samsung monitorokat", "nem véletlenül nem ajánlott", meg "inkább vegyél mást", stb. Ebből nekem nem esik le, mi is velük a baj.

    De tényleg, konkrétan mi a baj velük? :F Valaki árulja már el. :K Pl. TV tekintetében eddig csak Samsungom volt, és nem volt velük gond (jelenleg egy 5-ös szériás 40"-os FullHD van, már jó pár éve), telefonban szintén általában azt veszek - kivéve most, mert csak egy Vodafon Smartot használok, de melóba - koszos helyre - kellett, sajnáltam drága készüléket venni.

    Monitorban még nem volt Samsungom, eddig főleg ASUS és DELL volt, de most megtetszett ez a samu, és kíváncsi vagyok rá, hogy miért is ne vegyem meg? Az, hogy nektek nem tetszik, szubjektív, viszont valaminek csak kell lennie, ha már ennyire egyöntetű vélemények vannak itt róla. Ezért kérem, hogy magyarázzátok már el nekem, legyetek szívesek, hogy konkrétan mi a baj a Samsung monitorokkal? Ha tényleg rosszak, ok, akkor mást nézek, de jelenleg nem értem, mi lehet velük a baj...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #84624 üzenetére

    Meglátom, mindenképp kipróbálom, mielőtt elhoznám. Mint mondtam, nálam a filmnézés a fő szempont - elsősorban anime -, játékra szinte alig lesz használva a monitor. Majd kiderül. Azért köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Wiz Khalifa #84625 üzenetére

    Az U32H850-nek ívelt lenne a kijelzője? :F Akárhogy is nézem a képeket és videókat, én nem látom, hogy ívelt lenne.

    Vagy pár fokban ívelt csak, ami képeken nem látszik?

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Süvi #84704 üzenetére

    Ha HDMI-n keresztül csatlakoztatod a monitort, akkor a rendszer HDTV-ként kezeli, emiatt lekorlátozza a kimeneti dinamikatartományt. Az nVidia vezérlőpultban keresd meg a "Megjelenítő -> Felbontás módosítása" menüpontot, majd ott állítsd át lent az "NVIDIA-színbeállítások használata"-ra.

    Utána a "Kimeneti dinamikatartomány"-t állítsd "Teljes"-re és OK. Így:

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Üdv mindenkinek.

    Nos, megszületett a döntés, hallgatva az itt lévők tanácsaira, hagytam a fenébe a Samsung monitort, és mégis inkább az ASUS PB328Q-t rendeltem meg az Oázisból. Bár lecsúsztam pár nappal Karácsonyról, de nekem a két ünnep között is bőven megfelel, ha megérkezik.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget és az eddigi visszajelzéseket. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #85233 üzenetére

    Jobban bízok az ASUS márkában, a másik kettőt annyira nem ismerem monitor terén. Most is ASUS monitorom van, és semmi gond nincs vele. Korábban csak azért merültek fel esetleges alternatívaként, mivel nem voltam benne biztos, hogy össze tudom szedni a pénzt az ASUS-ra. De mivel kaptunk némi prémiumot, így most már nyugodtan hozathatom azt, amit eredetileg is akartam.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Megjött végre nekem is az ASUS PB328Q monitor. Szép nagy, elsőre furcsa Windows alatt a kis betűméret, de most már kezdem megszokni. DisplayPorttal kötöttem össze, amint bekapcsoltam a gépet, első indításkor szépen felismerte a 10-bites VA-panelt is, és egyből úgy is jött fel a kép, 10bpc beállítással, teljes színskálával, semmit nem kellett beállítanom utólag az nVidia vezérlőpultban.

    Ami viszont a lényeg, filmnézés közben sokkal szebb a képe, mint az ASUS VX279H-nak volt. Hogy most ez a 10-bit miatt van - amit kétlek, mert perpillanat nincs yuv444p10 kódolású animém, csak yuv420p10 -, vagy szimplán a VA-panel szebb feketéje teszi, azt nem tudom biztosan megmondani. Játékok alatt is sokkal szebb az egész kép, köszönhetően a WQHD felbontásnak és a sötétebb feketének, egyetlen negatívum, hogy sajnos a Witcher 3-hoz már nem elég 1440p-ben a GTX 980, hogy mindent fullra toljak...

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, Brekk kollégáéknak pedig a monitort. Remélhetőleg 10 évig elleszek majd vele. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz SlyChocolate #85320 üzenetére

    Csak elsőre tűnik nagynak, most már kezdem megszokni. Mint mondtam, 80%-ban filmnézésre lesz használva, márpedig akkor nem dugom bele a fejem a monitorba. Két méterről nézve pedig egyáltalán nem mindegy, hogy 27", vagy 32". Ég és föld a különbség.

    Egyedül Windows alatt néznek ki furcsán a kis betűk és ikonok, de annyira nem zavaró. Játékok alatt is sokkal jobb, bár az is igaz, hogy egy fél méterrel hátrább kellett tolnom a széket, hogy mindent átlássak. De ez legyen a legnagyobb baj vele. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz alázógyík #85339 üzenetére

    Sajnos én nem, pedig DisplayPort kábellel van összekötve, mégsem engedi feljebb állítani. Két opció van: 59 és 60Hz. Nem igazán értem a dolgot, mivel elméletileg a GTX 980 is támogatott, vagyis a VGA nem lehet hibás. Most vagy a kábel nem megelelő - amit azért nem hiszek, mert ha már eleve adják hozzá, akkor csak olyat raknak bele, ami ki tudja hajtani -, vagy valamilyen egyéb beállítást kell eszközölni, amire eddig nem jöttem rá.

    Mondjuk nem annyira zavar a 60Hz sem, nem játszok multis FPS-ekkel, viszont ha már képes rá, jó lenne valahogy kihasználni...

    Esetleg valakinek ötlet, mitől lehet ez?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #85366 üzenetére

    Olvastam, és pont ezért csodálkozom, mert nekem GTX 980 van, az pedig benne van a felsoroltak listájában. De azért köszi a tippet, holnap okvetlenül ki fogom próbálni áttenni HDMI-re, hogy úgy mit mutat. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AxBattler #85380 üzenetére

    Nem volt lemez a dobozban. Épp akartam kérdezni is, hogy honnan lehetne valamit szerezni, hogy ne "Generic PnP Monitor"-ként ismerje fel a rendszer, hanem rendesen.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Brekk #85383 üzenetére

    Majd meglátom holnap, úgyis ki kell cserélnem egy ventit a házban, mert iszonyúan elkezdett kerregni, és akkor megnézem HDMI-vel is. Ha úgy sem lesz jó, kipróbálom, amit mondtál, de előbb jó lenne mindenféle mókolás nélkül. Köszi.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Brekk #85385 üzenetére

    Kipróbáltam, de bármit csinálok vele, nálam egyszerűen nem jelenik meg a 75Hz sehol. Mindent kipróbáltam, amit az oldalon írtak, újraindítottam a drivert, áttettem a felbontást felülre, minden volt már, de semmi. Légyszíves, írd már le, hogy mit kell pontosan csinálni, mert ezek szerint én vagyok a hülye hozzá. :F

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz alázógyík #85390 üzenetére

    Ha lenne, vagy tudnám, hol találok hozzá, már rég fent lenne. Nem volt driver CD a monitor mellett, a hivatalos oldalon meg nincs semmi, csak a MultiFrame.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz RudY #85399 üzenetére

    Hát, akkor nálam egy ideig még marad 60Hz, mert a GTX 980 után egy 1080Ti-t, vagy Voltát tervezek jövőre - azaz már majdnem idén. :DDD AMD egyelőre biztos nem lesz. Mondjuk annyira nem élet-halál kérdés, nekem bőven elég a 60 FPS játékokban, amíg nem zuhan 30 alá. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #85388 üzenetére

    Sziasztok. Már jó ideje, hogy ide írtam a problémát, miszerint nem sikerül belőni a 75Hz képfrissítést az ASUS PB328Q monitoromon. Most vettem észre nemrég, hogy időközben előjött ez a lehetőség, valószínűleg valamelyik újabb nVidia driverre való frissítéskor.

    Ami érdekes, hogy most már a monitor típusát is rendesen kiírja - az eszközkezelőben viszont továbbra is Általános PnP Képernyőként szerepel -, eddig ott valami Alcor Communications... akármi volt. Viszont a 75Hz csak 8-bites színmélység mellett érhető el. Amint átváltok rá, a 10-bit eltűnik a lehetőségek közül.

    Annyit még tapasztalat gyanánt ideírok, hogy újabban elkezdtem BDRemux formátumú animéket is nézni, ott pedig már igencsak szebb a kép, mint a korábbi monitoron volt. Azaz aki esetleg emiatt venne 10-bites panelt, hogy szebb-e a képe filmek alatt, nyugodtan tegye, minőségibb videók esetén észrevehető lesz a különbség a 10-bit javára. :)

    MOD: Hacsak nem a VA panel képe sokkal szebb, mint az IPS-é volt, és BDRemux alatt jön ki igazán... :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Mamuska #87741 üzenetére

    Igen, sajnos többen mondták, hogy csak a 10-es széria és majd a későbbiek tudják a 10-bitet. Egyelőre nem zavar, ha nincs fullra kihasználva a monitor, idén mindenképp veszek másik VGA-t, még az új Tomb Raider előtt, és ha szerencsém lesz, akkor addigra kijön a 11-es széria is. Ha nem, akkor... majd elválik. Ha viszi a 980 tűrhető részletességgel, meg fogom várni az új szériát. Ha viszont nem, akkor nincs mese, venni kell egy 1080-at.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Egyik munkatársam a 7 éves kisfiának szeretne egy gépet összerakatni. A nagyját már sikerült összeválogatni, egyedül a monitor kérdéses még. Ebben kérem a ti segítségeteket. Nem kell semmi extra, viszont mivel főleg filmnézésre fogja használni a gépet a kissrác, ezért TN panel helyett kellene legalább egy IPS-paneles monitor.

    Ami a lényeg:

    FullHD (1080p) felbontás, 24" méret, sík képernyő, IPS-panel, mindez maximum 40-45K körüli árral.

    A monitorra egy AMD Athlon 200GE processzort, egy MSI B450M Gaming Plus alaplapot és 8 GB RAM-ot tartalmazó konfig lesz kötve. A lapon van egy 16x PCI-Express csatlakozó, később lesz benne különálló VGA is, de egyelőre a prociba épített Radeon Vega 3 felel a megjelenítésért.

    A monitor márkája mindegy, csak ne valami ismeretlen típus legyen. LG, Samsung, stb...

    Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Mamuska #91967 üzenetére

    Köszi szépen, szerintem az ASUS-t fogja választani, de majd kiderül. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák