Új hozzászólás Aktív témák

  • slycugel2000

    tag

    válasz Luck Dragon #132303 üzenetére

    Nagyon köszi a részletes magyarázatot! Többnyire értem is, de sorry, az alábbi részeket akárhányszor olvasom el, nem értem :)

    LFC funkció akkor lép életbe, amikor a képkocka per másodperc (FPS) érték az alsó határon belül esik. Például 48 FPS és az alsó határtól az felső határig történő változások akadályozzák az észrevehető képfrissítési problémákat, például az elakadást (stuttering).
    Az LFC-nek elvileg akkor kellene életbe lépnie, amikor a frame rate érték - akár egyetlen képkocka erejéig - a támogatott FreeSync tartomány alsó határa alá megy, vagyis 48 fps alá, nem?

    Ha monitorodon FreeSync-e van, már pedig van és az LFC beindul 48-60 FPS között, az azt jelzi, hogy a monitor képes az LFC-re és a grafikus kártyád is támogatja.
    Értem, hogy a monitorom és a GPU-m képes az LFC-re, csak hogy az LFC-nek pont ezért mondjuk 16-47 fps közé eső frame rate érték esetén kellene beindulnia, nem 48-60 fps között.

    Az LFC azt teszi lehetővé, hogy a síkjel frekvenciája akár kétszeresére is nőjön, amikor az FPS az alsó határtól eléri (fentebb említett példa 48 FPS) a felső határt. Ezért láthatod, hogy 48Hz helyett a monitorod 60Hz-re vált.
    Bocsi, de ezt meg végképp nem értem. Mikor vált a monitorom 48Hz-ről 60Hz-re? Ha az fps 48 felett van (pl. 50, 55, 65), akkor ezt még pontosan követnie kellene a Hz-nek a FreeSync tartomány elve alapján. Ha pedig leesik pl. 40 vagy 45 fpsre, akkor belép az LFC és hirtelen fel kéne ugrania 80, illetve 90Hz-re, nem? Hiszen 48 Hz alá nem tud menni a monitor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák